AKTUALNOŚCI

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Święto ma w naszym kraju 14-letnią tradycję. Zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. W szkole zorganizowaliśmy je po raz pierwszy. Najpierw pojawiły się plakaty promujące akcję, a następnie lista działań: czytamy przedszkolakom, „Czas na bajkę”, starsi-młodszym, „Podaj dalej…”, czytam dla mamy i taty.

Uczniowie z klas IV-VI przygotowali piękne czytanie wiersza J. Brzechwy pt. „Na straganie”, z którym odwiedzili grupę przedszkolaków, a następnie zaprezentowali swoją umiejętność czytania wszystkim uczniom.  W akcję zaangażowały się także gościnnie wychowawczynie oddziału przedszkolnego, które czytały bajki pierwszoklasistom oraz pani prowadząca popołudniowe zajęcia świetlicowe. Uczniowie otrzymali również niekonwencjonalne zadanie domowe promujące głośne czytanie w domach. Nad całością akcji czuwały p. M. Wróbel i K. Musiał.

Mamy nadzieję, że taka forma czytania nie tylko dała wszystkim wiele radości, ale także zainspirowała do podejmowania kolejnych inicjatyw w zakresie czytania.

 

Powiązane wpisy