AKTUALNOŚCI PROJEKTY EDUKACYJNE

Druga odsłona gier planszowych

Piątek trzynastego nie zawsze jest pechowy. Wbrew przesądom, dla wielu uczestników drugiego spotkania z grami planszowymi, ten wieczór okazał się szczęśliwym zakończeniem tygodnia pracy.

Grono zWP_20151113_17_51_15_Prowolenników wspólnych zabaw stolikowych rozrasta się. Tym razem dołączyli do nas najmłodsi przedstawiciele bractwa szkolnego. Nie ustępowali kroku starszym uczniom i świetnie poradzili sobie w czasie rozgrywek. Okazało się, że podczas zabawy różnica wieku nie miała wielkiego znaczenia. Niektórzy postanowili podzielić się swoimi zbiorami i przynieśli własne gry. Brawo! Było to dla prowadzących miłe zaskoczenie, gdyż inicjatywy uczestników zawsze inspirują do kolejnych działań.

Stoliki tym razem były bogato zastawione. Oprócz ciepłej herbaty, pojawiły się na nich łakocie, które w szybkim tempie znikały z talerzy. Proporcjonalnie prędko umykały kolejne minuty spotkania, a po szkolnym korytarzu raz po raz niosły się echa radosnych okrzyków roześmianej gromady.

Wciąż nie wszystkie planszówki „rozgryziono”, zatem na następnych spotkaniach będzie można spróbować własnych sił w grach, które nie zostały jeszcze zaprezentowane. Kolejne rozgrywki odbędą się zapewne zimową porą. Może uda się do wspólnej zabawy włączyć dorosłych? Zaproszenie pozostaje niezmiennie otwarte.

Powiązane wpisy