AKTUALNOŚCI PROJEKTY EDUKACYJNE

„Kryminalne zagadki” – spotkanie z Politechniką Rzeszowską

10991048_1551742685103475_7605545224802288882_nW ramach innowacyjnego projektu edukacyjnego „Szkoła młodych inżynierów”, odbyło się trzecie spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mogielnicy z Politechniką Rzeszowską. Tym razem uczniowie rozwiązywali kryminalne zagadki wraz z mgr Arturem Polakiewiczem – szefem Laboratorium Kryminalistycznego Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej.

Kolejne spotkanie z Politechniką Rzeszowską w ramach programu „Spotkania młodych inżynierów” odbyło się w ostatnim tygodniu nauki przed feriami. Uczniowie gościli  w szkole pana mgra Artura Polakiewicza, który na temat kryminalistyki można powiedzieć, wie wszystko z racji zajmowanego stanowiska szefa Laboratorium Kryminalistycznego Politechniki Rzeszowskiej.

Pan Artur Polakiewicz na spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej w Mogielnicy przybył z bardzo dużymi metalowymi walizkami. Co się potem okazało w tych walizkach znajdował się sprzęt, który jest niezbędny do oględzin miejsca przestępstwa.

Uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się w jaki sposób można ujawniać i utrwalać ślady z miejsca przestępstwa i jakie temu służą techniki, jak przeprowadza się badanie śladów linii papilarnych oraz dokonuje identyfikacji odcisków palców. Dodatkowo została przeprowadzona analiza autentyczności banknotów i dokumentów tożsamości.

Mamy nadzieję, że  udział uczniów Szkoły Podstawowej w Mogielnicy w cyklicznych zajęciach z Politechniką Rzeszowską, przyczyni się do rozwijania wśród nich nowych zainteresowań, a dzięki odpowiedniemu oraz przede wszystkim praktycznemu zaprezentowaniu nauk ścisłych, uczniowie w dorosłym już życiu będą częściej wybierać kierunki studiów wyższych na uczelniach technicznych.

Powiązane wpisy