AKTUALNOŚCI KONKURSY

I Gminny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej ”LET’S SING IN ENGLISH”

Konkurs, który się odbył  11 maja w naszej szkole skierowany był do utalentowanych muzycznie uczniów szkół podstawowych z klas IV-VI z terenu gminy Boguchwała.  Do udziału w nim zgłosili się uczniowie z 10 szkół. Został on przeprowadzony w dwóch kategoriach – soliści  oraz duety.

Celem konkursu  była  popularyzacja języka angielskiego wśród uczniów, prezentacja ich umiejętności wokalnych i językowych, promocja nowych talentów, motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego w ciekawy i przyjemny sposób.
Młodzi artyści prezentowali wysoki poziom – zarówno pod względem muzycznym, jak i językowym. Tym trudniej było podjąć decyzję jury, którego przewodniczącą była pani Katarzyna Szczerbinin, pianistka i organistka, mająca na swoim koncie występy solowe. W składzie komisji konkursowej gościliśmy  native speaker’a, panią  Carol Lynn Rucin, nauczycielkę języka angielskiego z USA oraz panią Joannę Kiszkę, nauczycielkę języka angielskiego ze SP nr 2 w Niechobrzu. Niektórzy z uczestników przygotowali na tą okazję ciekawe stroje, adekwatne do rodzaju wybranego utworu , jednemu z występów towarzyszył pokaz tańca.

W czasie obrad jury, uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie zostali zaproszeni na angielską herbatkę (z mlekiem!) oraz angielskie herbatniczki. W czasie zapowiedzi prowadzącej na scenie nagle pojawił się  kabaret z krótkim występem prezentującym wątpliwe talenty wokalne, rozbawiając publiczność.

Jury przyznało nagrody następującym uczestnikom:

W kategorii solistów:

I miejsce – Izabela Kotowicz ze SP w Boguchwale

II  miejsce – Estera Lantenszleger  ze SP w Racławówce

III miejsce – Alessia Fryz ze SP w Zarzeczu

W kategorii duetów:

I miejsce – Gabriela Michalak i Klaudia Fałat  ze SP w Mogielnicy

II  miejsce – Monika Pisarek i Martyna Kaszuba  ze SP w Zgłobniu

III miejsce – Agata Pisarek i Anna Pisarek  ze SP nr 2 w Niechobrzu

Zebrana publiczność była pod wrażeniem  umiejętności wokalnych i językowych uczestników.  Przyjemna atmosfera  sprawiły, że byliśmy świadkami niezwykłego widowiska muzycznego.

 

Duetowi reprezentującemu nasza szkołę – Gabrysi Michalak i Klaudii Fałat gratulujemy I miejsca!

Powiązane wpisy