AKTUALNOŚCI

Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka

4 czerwca na Stadionie w Mogielnicy odbył się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Organizatorami pikniku byli: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mogielnicy, Lokalny Ośrodek Kultury „Razem” w Niechobrzu, Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy „Progres” oraz Fundacja Lotto „Milion Marzeń”.

Piknik rozpoczął się uczniowskim konkursem „Mam talent”, podczas którego swoje umiejętności wokalne, artystyczne, cyrkowe oraz sportowe zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Mogielnicy. Następnie odbył się towarzyski mecz piłki nożnej pomiędzy rodzicami, a nauczycielami i uczniami. Emocji sportowych nie brakowało, a zawodników mocno wspierali i dopingowali wszyscy uczestnicy pikniku. Po tak doskonałej zabawie na scenie w programie „Magic show” zaprezentował się iluzjonista i magik. Kolejną atrakcją był pokaz zumby „Zatańcz razem z nami” oraz taniec towarzyski, podczas którego zaprezentował się uczeń Szkoły Podstawowej w Mogielnicy Miłosz Mazur z partnerką. Następnie na scenie zagrała Orkiestra Dęta z Mogielnicy oraz miejscowy zespół wokalno-instrumentalny. Duże wrażenie na uczestnikach imprezy wzbudził zaprezentowany przez strażaków OSP Mogielnica i OSP Boguchwała pokaz ratowniczo-gaśniczy, który przyciągnął największą uwagę najmłodszych.

Podczas pikniku zorganizowano i rozstrzygnięto wiele sportowych konkurencji rodzinnych oraz konkursów, m. in. konkurs  plastyczny „Mogielnica – wczoraj – dziś – jutro” zorganizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy „Progres”. Jedną z głównych atrakcji wieczoru było losowanie nagrody głównej pikniku – roweru górskiego ufundowanego przez Fundację Lotto „Milion Marzeń” i Szkołę Podstawową w Mogielnicy. Na koniec imprezy wystąpił zespół disco polo „Emer”.

179003063117120140157189291323316336


 

obszerna relacja fotograficzna – profl facebook ks. Mariusz Godek (autor zdjęć)

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II Mogielnicy pragnie złożyć serdeczne podziękowania Annie Wolskiej, dyrektor Lokalnego Ośrodka Kultury „Razem” w Niechobrzu, Rafałowi Rojowskiemu – Prezesowi Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy „Progres” oraz Beacie Kalandyk z Fundacji Lotto „Milion Marzeń” za wzorową współpracę i ogromną pomoc przy organizacji pikniku.

Organizatorzy imprezy kierują szczególne podziękowania do Rodziców, Nauczycieli, wszystkich Darczyńców i Wolontariuszy, bez których zorganizowanie imprezy na tak wysokim poziomie nie byłoby możliwe. Podziękowania składają również Pani Marii Niedziałek – Sołtys Mogielnicy oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Mogielnicy za duży wkład pracy we wszystkich działaniach organizacyjnych.

https://www.facebook.com/mariusz.godek.372

 

Powiązane wpisy