AKTUALNOŚCI WYCIECZKI EDUKACYJNE

Zagroda Szmer – wycieczka klas I-III

     W ciepły poniedziałkowy poranek 20 czerwca, uczniowie klas młodszych wyruszyli autokarem na wycieczkę. Celem podróży była ZAGRODA SZMER koło Lutczy. Po przybyciu na miejsce i krótkiej asymilacji uczniowie podzieleni na grupy, realizowali poszczególne punkty wycieczki.

   Jedną z atrakcji były warsztaty lepienia z gliny,  gdzie każdy mógł stworzyć swój unikatowy kubeczek, miseczkę czy sosjerkę.  Kolejną propozycją była przejażdżka wozem po leśnych dróżkach, gdzie ze śpiewem na ustach podziwialiśmy piękno przyrody. Po powrocie do zagrody uczniowie samodzielnie sadzili do doniczek pomidory, które zabierali do swoich domów. Po pracach ogrodniczych odbyła się krótka przejażdżka ” mini ciuchcią”.  Na koniec uczniowie poznali pracę gospodarza w wiejskiej zagrodzie oraz wszystkie zwierzęta w niej mieszkające.

Po tak licznych atrakcjach na świeżym powietrzu apetyty dopisywały wszystkich dzieciakom. A po przerwie na posiłek wszyscy wrócili na teren zagrody i w otoczeniu przepięknych widoków bawili się do upadłego, wśród przygotowanych atrakcji: łowienie ryb, wyścigi drewnianych wozów, skoki w workach, nauka dojenia, przeciąganie liny, rzut kloszem, pranie w bali za pomocą tary, zabawy w wiosce Indian i na placu zabaw.

Wszyscy bardzo zmęczeni ale z uśmiechami na twarzach wracali do domu.

 

 

Powiązane wpisy