AKTUALNOŚCI

Wiosna, wiosna, wiosna, ach to Ty

Pierwszy Dzień Wiosny w szkole w Mogielnicy obfitował w rozmaitości. Już od rana można było zauważyć jak szkoła się zieleni. Konkurs na najbardziej zieloną klasę spowodował, że wszyscy uczniowie zrobili przegląd w swoich szafkach i zaprezentowali się maksymalnie na zielono, a klasę która zajęła pierwsze miejsce w tej konkurencji trzeba było losować.

Kreatywność uczniów dała również znać o sobie w pokazie Eko-mody. Uczniowie z każdej klasy zaprezentowali swoje stroje wykonane z papieru, folii, tektury, folii aluminiowej i tworzywa sztucznego. Można było zobaczyć kapelusze, torebki, sukienki, spodnie i koszulki – wszystko co można na siebie włożyć, zrobione w pomysłowy i kolorowy sposób, a zaprezentowane jak na prawdziwym pokazie mody.
Kolejnym punktem programu był Mam Talent, w którym można było posłuchać pięknego wykonania gry na keyboardzie Szymona Fałata oraz na skrzypcach Leny Ożóg i na gitarze Zofii Piątkowskiej.  Słuchaliśmy również śpiewu Zuzanny Rak i oglądnęliśmy taniec Eli Budy i Patrycji Serafin.

Podsumowaniem tych cudownych talentów był Pokaz Sztuki Cyrkowej, dzięki któremu mogliśmy się przenieść w kolorowy świat magii. Uczniowie, którzy pilnie trenują pod okiem pani Karoliny zaprezentowali swoje wspaniałe umiejętności w żonglerce, chodzeniu na szczudłach, skakaniu przez długaśne skakanki, utrzymywaniu przedmiotów w równowadze, a łącząc te wszystkie zdolności przedstawili piękną sztukę teatralną.

Aby uciszyć w nas emocje po tych wszystkich pokazach usiedliśmy na chwilę i posłuchaliśmy wprowadzenia na temat życia św. Patryka i zwyczajów Irlandii. Następnie rozdzieliliśmy się i uczniowie klas  1-3 udali się na klasowy konkurs malowania portretów irlandzkiego krasnala, a klasy 4-6 pozostały na konkursie wiedzy o Wielkiej Brytanii. Tym razem znów pojawiły się duże emocje. Doping swoich drużyn klasowych i zdrowa rywalizacja wprowadziły wspaniały nastrój, co przyczyniło się również do pogłębiania wiedzy kulturowej i znajomości języka angielskiego. Najlepsze w swoich konkurencjach okazały się klasa 3 i klasa 6.

Uczniowie wszystkich konkurencji zostali nagrodzeni dyplomami i słodkościami – gratulujemy.
Wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy przyczynili się do radosnego świętowania Dnia Wiosny bardzo dziękujemy. Ogromne podziękowania należą się Pani Małgosi Wróbel, która swoją opieką objęła wszystkie działania w tym szczególnym dniu oraz przygotowała piękna wiosenną dekorację.

Powiązane wpisy