AKTUALNOŚCI

Witamy w gronie wielbicieli książek!

PASOWANIE NA CZYTELNIKA już za nami. W ostatni poniedziałek grupa pierwszoklasistów została oficjalnie przyjęta do tej nobliwej populacji.

Zanim jednak dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej dokonał tego aktu, dzieci miały okazję przypomnieć sobie jedne z najpiękniejszych baśni, ponieważ w ramach projektu polonistycznego: W teatrze lalek, specjalnie dla nich zostało przygotowane przedstawienie w interpretacji uczniów klasy VI. Myślę, iż nasze starszaki mogą być z siebie dumne, gdyż efekt ich pracy doceniły zaproszone dzieci, żywo reagując na pacynkowe popisy.

Mnie osobiście kolejny raz zadziwiła kreatywna postawa szóstoklasistów (choć przecież dobrze wiem, że mają olbrzymie możliwości) oraz niezwykłe dekoracje przygotowane specjalnie z tej okazji.

Po występie klasa pierwsza musiała sprostać pewnemu zadaniu, ale poradziła sobie z nim bez trudu. Można by rzec, iż było ono dla nich niczym bułka z masłem. Nasze pierwszaki to doprawdy tęgie głowy. Pokładam nadzieję, iż będą często gościć w szkolnej wypożyczalni, serdecznie ich tam zapraszam.

Dziękuję przy okazji wszystkim przedszkolakom za przybycie do naszego szkolnego teatru lalek, mając nadzieję na popularyzację czytelnictwa wśród najmłodszej latorośli i wiarę w stare porzekadło: Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci…

A o tym, jak pracę nad projektem oceniła klasa VI, będzie można niebawem przeczytać na naszym szkolnym blogu www.zperspektywyucznia.blogspot.com, do lektury którego serdecznie zachęcam.

Powiązane wpisy