AKTUALNOŚCI PROJEKTY EDUKACYJNE

Eko – dzieciaki w Boguchwale

W ramach projektu Eko – dzieciaki 4 czerwca odbył się rajd rowerowy do Boguchwały. Mimo wczesnej godziny jego rozpoczęcia od samego początku jego trwania mocno we znaki dawał się nam upał. Pierwszym punktem wspólnego wypadu były pozostałości cegielni Klaudiusza Angermana, niezwykle zasłużonego dla historii Boguchwały człowieka. Kolejnym etapem rajdu była wizyta na boguchwalskim rynku.

Będąc w obrębie rynku poznaliśmy jego krótką historię, a następnie  pojeździliśmy na przystosowanej do wyczynowej jazdy rampie.

Zjeżdżając praktycznie 50 metrów w dół dojechaliśmy do placu zabaw, na którym największą atrakcją okazał się mały, ruchomy samochodzik. Ze względu na świetną zabawę w tym miejscu spędziliśmy zasadniczo najwięcej czasu.

Po udanym szturmie na znajdujący się nieopodal zamek, udaliśmy się pod Zespół Pałacowy Lubomirskich. Poznaliśmy jego bogatą historię oraz postacie związane z okresem jego świetności. Przechadzając się tarasami założeń parkowych oczyma wyobraźni przywołaliśmy historyczne piękno tego malowniczego obiektu.

Jako że faceci w naturze mają zdobywanie :) tym razem łupem grupy padła znajdująca się nieopodal wyspa. Aby zaskoczyć przeciwnika tym razem okrążyliśmy teren, aby zaatakować go niespodziewanym szturmem.

W kolejnym etapie rajdu zatrzymaliśmy obok zabytkowego kościoła oraz plebani, będących częścią założeń kompleksu pałacowego Lubomirskich. W ostatnim etapie przyszedł czas na wątki patriotyczne związane z pomnikiem Grunwald upamiętniającym wielki triumf oręża polskiego, oraz kwaterą żołnierzy 39 Placówki  AK na cmentarzu parafialnym.

W ostatnim akordzie wspólnego wypadu postanowiliśmy zaglądnąć na lody „u Grzegorza”. Mimo bogatego programu, meczącej pogody po uczestnikach nie było widać praktycznie żadnego zmęczenia. Serdecznie dziękuję organizatorom, uczestnikom i obsłudze rajdu, na czele z Panią Natalią :)

Powiązane wpisy