AKTUALNOŚCI

Piknik Rodzinny

W słoneczne niedzielne popołudnie 11 czerwca na stadionie w Mogielnicy odbył się długo wyczekiwany piknik rodzinny, zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Mogielnicy oraz Lokalny Ośrodek Kultury RAZEM w Niechobrzu.

Imprezę rozpoczął dyrektor szkoły Łukasz Bubicz, witając zaproszonych gości: zastępcę burmistrza Ewę Śliwę, proboszcza parafii ks. Stanisława Zimnego, a także dzieci, rodziców, ich rodziny i znajomych. Po czym w atmosferę pikniku wprowadził wszystkich wyśmienity koncert Orkiestry Dętej z Mogielnicy.

Piknik jest znakomitą okazją do promocji szkolnych talentów, a mamy się czym poszczycić. Jako pierwsi na scenie pojawili się więc młodzi projektanci, którzy zaprezentowali wspaniały pokaz Eko – mody. Następnie wszyscy mogli przenieść się w kolorowy świat baśni za sprawą niepowtarzalnego widowiska cyrkowo-teatralnego. Uczniowie zachwycili widzów swoimi nadzwyczajnymi umiejętnościami w chodzeniu na szczudłach, żonglerce, kręceniu Poi’kami, skakaniu przez długie skakanki oraz w innych sztuczkach cyrkowych. Na piknikowej scenie nie mogło zabraknąć też zabawnych skeczy w wykonaniu grupy teatralnej. Po aktorach przyszła kolej na naszych utalentowanych piosenkarzy i instrumentalistów. Były popisy wokalne, gry na skrzypcach oraz keyboardzie. Nasze uczennice pojawiały się na scenie kilkakrotnie, za każdym razem w innej odsłonie. Z wielkim urokiem zaprezentowały swoje umiejętności taneczne, przedstawiając ciekawe układy choreograficzne tańców ludowych różnych narodowości. Całości dopełnił taniec z szarfami oraz taniec ze wstążkami najmłodszych uczniów. Popisy szkolnej dziatwy uzupełnił atrakcyjny występ Zespołu Młodzieżowego z Mogielnicy „Mimo Wszystko”.

Poza doznaniami artystycznymi na piknikowych gości czekało wiele innych atrakcji, takich jak rodzinne konkurencje sportowe na wesoło czy pokaz strażacki OSP Mogielnica. Najmłodsi radośnie bawili się w kąciku puszczania gigantycznych baniek mydlanych, a na przygotowanym dla nich placu zabaw korzystali z dmuchanych zjeżdżalni. Chętnie ustawiali się również w kolejkę, aby pomalować sobie twarz w kolorowe wzory. Na płycie boiska odbyła się prezentacja młodych talentów piłkarskich. Niewątpliwie duże emocje wzbudził też mecz piłki nożnej Rodzice kontra Nauczyciele.

Rodzice pracujący w piknikowej kuchni zadbali o to, aby nikt nie poczuł tego dnia głodu. Były kiełbaski z grilla, pyszne wypieki, kawa, herbata, soki, wata cukrowa i tajskie lody.

Wielką atrakcją pikniku okazała się loteria fantowa. Była ona możliwa do zorganizowania dzięki datkom naszych sponsorów, którym serdecznie dziękujemy. Każdy los w loterii wygrywał. Zaś punktem kulminacyjnym imprezy było losowanie nagrody głównej, którą był rower.

Piknik Rodzinny to zasługa zgodnej współpracy nauczycieli, rodziców i uczniów, a także pomocy różnych instytucji i osób prywatnych, które każdego roku wspierają naszą szkołę. Dziękujemy Im wszystkim. Dziękujemy również wszystkim przybyłym na naszą imprezę i zapraszamy serdecznie za rok.

W tym miejscu organizatorzy pragną jeszcze raz serdecznie podziękować całej społeczności szkolnej, rodzicom i mieszkańcom Mogielnicy oraz wszystkim sponsorom i darczyńcom za ogromne wsparcie i pomoc przy organizacji pikniku. Szczególne podziękowania kierują do Sponsorów, którymi byli: Usługi Budowlane i Brukarskie Mark-Bud Marek Chromik, Bank Spółdzielczy w Niechobrzu, Hotel Odeon Spa w Boguchwale, SWiR Progres, sklep spożywczo – przemysłowy Groszek w Mogielnicy, Kebab Bad-Boys w Boguchwale oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mogielnicy.

 

Powiązane wpisy