AKTUALNOŚCI

Szkolne Mikołajki

Mikołajki kl. 1-3

We wtorek 5 grudnia uczniowie klas młodszych pojechali na spotkanie ze św. Mikołajem do kina Helios w Rzeszowie. Było wiele radości i emocji, gdy niezwykły gość pojawił się wśród dzieci. Niektórzy mogli porozmawiać z Mikołajem i otrzymać drobny prezent. Wkrótce potem wszyscy przeszli do sali kinowej i po odnalezieniu swoich miejsc obejrzeli film pt. Pierwsza gwiazdka. Z zaciekawieniem oglądali przygody zwierząt podążających za gwiazdą, które stały się niespodziewanymi bohaterami najwspanialszej historii wszech czasów – opowieści o pierwszych świętach Bożego Narodzenia. W dniu 6 grudnia wszyscy z niecierpliwością czekali na odwiedziny Mikołaja w szkole. Wśród uczniów klas I-III można było zobaczyć mikołajową rodzinkę. Na lekcjach i podczas przerw migały osóbki ubrane w małe, czerwone czapeczki, reniferki z dzwoneczkami i przebrane za panie Mikołajowe. Udało się również wykonać pamiątkowe portrety Mikołaja. Oczekiwany orszak Gości powitany został z wielką radością a słodkie upominki były miłym dodatkiem do spotkań w klasach.
7 grudnia przyniósł kolejną mikołajkową niespodziankę. W tym dniu uczniowie wzięli udział w dwugodzinnych warsztatach Edukido, podczas których mogli konstruować z klocków Lego wymarzone pojazdy i poznali siłę grawitacji, rządzącą ich poruszaniem się po torze. Zajęcia przyniosły nie tylko nowe doświadczenia, ciekawe treści i ogromny ładunek pozytywnej energii ale także dobrą zabawę. Trzydniowe mikołajki wszystkim się podobały!

Beata Głodowska, Małgorzata Wróbel, Anna Kocój

Mikołajki kl. 4

Jak co roku 6 grudnia dzieci z niecierpliwością czekały na św. Mikołaja. Od rana w szkole panował świąteczny nastrój . Uczniowie klasy IV w oczekiwaniu na Świętego oglądali film pt: Latający renifer. Wszystkie dzieciaki niecierpliwie czekały na niecodziennego gościa, a na niejednej twarzy można było zobaczyć obawę. Brak śniegu nie przeszkodził Świętemu i od pierwszej godziny lekcyjnej na korytarzach szkolnych słychać było dzwonek i charakterystyczny głos : Ho, ho. I kiedy wreszcie przybył okazało się, że jest dwóch Mikołajów w towarzystwie Śnieżynki z koszykiem słodyczy. Spotkanie upłynęło w miłej i wesołej atmosferze, bo wszyscy zgodnie twierdzili, że byli grzeczni – więc zostali obdarowani słodkimi upominkami. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia . Mamy nadzieję że za rok Mikołaj znów odwiedzi naszych uczniów.

Elżbieta Broda

Mikołajki kl. 5

W ramach atrakcji mikołajkowych klasa V zorganizowała w tym roku spotkanie filmowe, w czasie którego wspólnie przygotowała poczęstunek oraz aranżację sali lekcyjnej. Seans ŚNIEŻYCY rozpoczął tym samym cykl tematów i działań o charakterze świątecznym, gdyż następnego dnia odbyły się w naszej klasie warsztaty ozdób prowadzone przez Panią Małgorzatę Strzępek. Dzieci wykonały własnoręcznie bombki oraz choinki, które mają przystrajać ich domy w czasie Bożego Narodzenia. Wszystkie prace wystawione zostały na parterze naszej szkoły i stanowią preludium dekoracyjne grudniowego święta. Serdecznie zachęcamy do ich obejrzenia, dziękując serdecznie prowadzącej za poświęcony nam, twórczy czas.

Korzystając ze sposobności, wszystkim niedowiarkom donosimy, iż Święty Mikołaj również nas odwiedził, a co więcej, przybył nawet wraz z towarzyszem oraz aniołem. Próbowaliśmy go podpytać o to, czy łatwo być świętym i spłataliśmy mu też małego psikusa, ale to pozostanie naszą klasową tajemnicą:).

Karolina Musiał

Mikołajki kl. 6

Klasa 6 dzień Mikołajek spędziła w bardzo miłej atmosferze. Rodzice przygotowali dla uczniów słodki poczęstunek w postaci domowego ciasta oraz soku bananowego. Każdy uczeń dostał również mały prezent składający się z owoców i cukierków. Pyszności umilały nam oglądanie familijnego filmu o przyjaźni między dziewczynką Kate i reniferem św. Mikołaja. Ponadto odwiedziło nas dwóch św. Mikołajów i Aniołek, którzy pochwalili naszą klasę za grzeczne zachowanie, co sprawiło wielką przyjemność wszystkim obecnym.

Agnieszka Szczepek

Mikołajki kl. 7

Klasa siódma zgodnie z tradycją przypomniała sobie postać św. Mikołaja, aby następnie skupić się na wspólnym świętowaniu. Kino familijne oglądane przez całą klasę wprowadziło nas w nastój tego wyjątkowego dnia. Refleksyjna fabuła seansu filmowego zmusiła do przemyśleń i zmiany światopoglądowej. Nie mogło oczywiście zabraknąć w naszej klasie wizyty św. Mikołaj i jego orszaku, co wszystkim nam dało sporo radości.

Łukasz Gajdek

Fotogaleria oraz film z tego wydarzenia dostępne na szkolnym Facebooku.

 

 

 

Powiązane wpisy