AKTUALNOŚCI Samorząd uczniowski

Akcje Samorządu Uczniowskiego w nowym roku kalendarzowym

Samorząd Uczniowski rozpoczął nowy rok kalendarzowy bardzo aktywnie. Kolejne inicjatywy przynoszą bardzo pozytywne efekty. Zrealizowane akcje przez Samorząd Uczniowski to:

1.List do Weroniki – listy i opowiadania napisane przez uczniów klas IV – VII, dla chorej na zanik mięśni Weroniki Świder z Lutoryża. Serdecznie dziękujemy wszystkim Autorom, a także  niezwykle zaangażowanym to przedsięwzięcie Wychowawcom klas.

2. Zbiórka nakrętek plastikowych dla Amelii Czekańskiej – przez styczeń i luty zbieraliśmy nakrętki plastikowe, dla chorej na Zespół Aperta Amelii. Każda zebrana nakrętka przybliża Amelkę do zdrowia, pomagając realizować kolejne drogie operacje. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy z mozołem zbierają każdą  zakrętkę.

3. Zbiórka baterii w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla szkół „Zbieraj Baterie!” – 01.03.2018 przekazana została na tą akcję paczka o ciężarze 27,28 kg.  Serdecznie dziękujemy wszystkim aktywnym w tej akcji osobom.

Przed nami kolejne już zaplanowane akcje SU, do udziału w których serdecznie zachęcamy:

1. Zbiórka nakrętek plastikowych dla Weroniki Świder – powrót do realizowanej jesienią akcji na rzecz chorej na zanik mięśni Weroniki z Lutoryża. Akcja będzie realizowana w marcu i kwietniu.

2. Zbiórka pieniędzy w ramach wielkopostnej kwesty na rzecz dożywiania dzieci uczących się w Szkole im. Jana Pawła II w Welou w Togo. Akcja będzie realizowana w terminie 12.03 – 16.03.2018

 

 

 

Powiązane wpisy