AKTUALNOŚCI

Pasowanie na czytelnika

„Kochajcie książki. One ułatwią Wam życie, po przyjacielsku pomogą zorientować się w pstrej i burzliwej gmatwaninie myśli, uczuć i zdarzeń. One nauczą Was szanować człowieka i samych siebie, one uskrzydlą rozum i serce uczuciem miłości dla świata, dla człowieka (…)”

10 maja najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej i publicznej. W skupieniu i powadze uroczyście przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie każdy pierwszoklasista został uroczyście pasowany przez pana dyrektora Damiana Drąga, który wręczył im pamiątkowe książeczki i dyplomy. Wreszcie przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki, zapoznanie się z jej zbiorami, regulaminem, zasadami udostępniania księgozbioru, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki. W tym momencie radość nowych czytelników była największa. Dzieci zmagały się także z zagadkami, które przygotowała dla nich pani bibliotekarka i zaprezentowały się dużą znajomością baśni i bajek.

Miejmy nadzieję, że zapał czytelniczy pozostanie w naszych uczniach na długo.

Magdalena Szuba

 

 

Powiązane wpisy