AKTUALNOŚCI

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 – przemówienie Dyrektora szkoły

Szanowni Rodzice, Przybyli Goście, Drodzy Nauczyciele oraz Pracownicy Szkoły i Wy, najważniejsi dzisiaj – Uczniowie! 

Otwierając dzisiejszą uroczystość zakończenia roku szkolnego serdecznie Was wszystkich witam. Za nami kolejny rok wytężonej pracy, czas wielu doświadczeń i przeżyć oraz osobistych sukcesów. Jesteśmy jeszcze w szkole, lecz zapewne myślami większość z Was jest już daleko stąd. Jednak zanim całkiem to nastąpi, zanim odbierzecie nagrody i świadectwa, które są podsumowaniem Waszej tegorocznej pracy, chciałbym serdecznie Wam drodzy uczniowie podziękować za ten rok.
Dziękuję Wam za bardzo dobre wyniki w nauce, dziękuję za aktywny udział w konkursach, dziękuję za ogromne zaangażowanie się w pracę na rzecz szkoły, dziękuję za piękne postawy patriotyczne, dziękuję za udział w licznych akcjach społecznych i charytatywnych, dziękuję za wzajemną pomoc koleżeńską, dziękuję za to wszystko czego nie widać na świadectwie szkolnym, a o czym mówił podczas dzisiejszej Mszy Św. ks. Proboszcz.
Dziękuje w szczególny sposób Waszym rodzicom i opiekunom, bo to oni każdego dnia stanowili dla was pierwsze wsparcie w tej szkolnej drodze do wiedzy – nieraz drodze krętej. Dziękuję za życzliwość, zaangażowanie i rodzinną atmosferę.
Dziękuję wszystkim klasowym Radom Rodziców, oraz Radzie Rodziców szkoły – Krzysztofowi Łakocie, Sławomirowi Warzosze oraz Iwonie Pomykała. Myślę, że brakłoby czasu, gdybym miał wymieniać wszystkie podjęte i zrealizowanie przez Państwa inicjatywy. Dziękuję za ogromne zaangażowanie, skromność i bezinteresowność.
Dziękuję wszystkim Nauczycielom, którzy każdego dnia motywowali swoich wychowanków do działań, zachęcali do pracy, aby byli oni jak najlepiej przygotowani do wyzwań, jakie niesie współczesny świat. Dziękuję za przekazywaną mądrość, cierpliwość i poświęcenie.
Dziękuje pracownikom obsługi. To dzięki Wam szkoła mogła funkcjonować bardzo aktywnie i być dostępną dla uczniów, rodziców i mieszkańców Mogielnicy do późnych godzin. Dziękuję za ogromną pracowitość.
Dziękuję ks. Proboszczowi, ks. Mariuszowi, Pani Sołtys, Panu Radnemu, Przewodniczącemu Rady Rodziców, którzy wspierali w różnorodny sposób pracę naszej szkoły. To dzięki naszym wspólnym działaniom – mam nadzieję już za kilkanaście dni pierwsza łopata zostanie wbita w trawnik i rozpocznie się długo wyczekiwana rozbudowa i przebudowa naszej szkoły.
Kończąc podziękowania z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że był to naprawdę bardzo dobry rok. Jeszcze raz wszystkim ogromnie dziękuję.
We wrześniu rok szkolny rozpoczęliśmy filmem z pięknym przesłaniem pt. „Walcz o marzenia”, a teraz zanim przejdziemy do wręczenia nagród, chciałbym żebyśmy nie zapomnieli o kimś, kto towarzyszy nam w tych murach codziennie, o patronie szkoły św. Janie Pawle II i jego słowach, które tak często kierował właśnie do najmłodszych. Zapraszam na film.

… Życzę aby wakacje były czasem dobrego odpoczynku, nabierania siły do dalszej pracy i nauki. Życzę wspaniałych, pełnych wrażeń i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia za dwa miesiące.

Powiązane wpisy