AKTUALNOŚCI

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

3 września zainaugurowaliśmy kolejny rok szkolny. Uroczystości rozpoczęliśmy od mszy świętej w asyście Pocztu Sztandarowego Naszej Szkoły. Podczas kazania Proboszcz Parafii ks. Stanisław Zimny wskazał cele, jakie każdy młody człowiek musi stawiać sobie u progu nowego roku szkolnego. Osoba Patrona Szkoły Ojca Świętego Jana Pawła II powinna być dla nas wszystkich drogowskazem na drodze do budowania odpowiednich postaw w codziennym życiu.

W kontynuacji uroczystości, udaliśmy się na salę gimnastyczną, gdzie po odśpiewaniu Hymnu Narodowego rozpoczęliśmy szkolną inaugurację. W zastępstwie nieobecnego ze względu na udział w uroczystościach jubileuszowych 20-lecia zaprzyjaźnionej Szkoły na Słowacji Pana Dyrektora, całość uroczystości prowadziła Pani Agnieszka Szczepek. Po przywitaniu wszystkich obecnych, Pani Agnieszka odczytała słowa Pana Dyrektora przygotowane specjalnie na tę okazję. Nie mogło oczywiście zabraknąć w nich nawiązań zarówno do rozpoczynających się zajęć szkolnych, jak i wydarzeń z września 1939 roku. Szeroki uśmiech oraz serdeczność Pani Agnieszki szybko wpłynęły na pokonanie obaw towarzyszących naszym uczniom u progu nowego roku szkolnego.

W dalszej części oglądnęliśmy skierowane właśnie do młodego pokolenia przemówienie zmarłego w tym roku Generała Zbigniewa Ścibor – Rylskiego. Na sali gimnastycznej zapanowało widoczne poruszenie, ucichły rozmowy, a nie jedna osoba przecierała lekko załzawione oczy. W zabieganym świecie często zapominamy dzięki komu możemy dziś cieszyć się wolnym, niepodległym państwem. Choć, być może nieświadomie jesteśmy spadkobiercami wielkiego dziedzictwa związanego z wcześniejszymi pokoleniami, Polaków oddających swoje życie w walce o lepsze jutro nie dla siebie, lecz właśnie dla nas. Uzupełnieniem tej części uroczystości był referat uczennicy klasy ósmej Katarzyny Rozborskiej przypominający wydarzenie z  okresu wojny obronnej 1939 roku.

O honorową oprawę uroczystości zadbali uczniowie z Pocztu Sztandarowego: Oliwia, Justyna, Katarzyna, Kinga, Natalia, Julia, Tymoteusz, Dominik i Piotr.  Nadzór nad częścią muzyczno – wizualną sprawowali natomiast Kacper i Maksymilian, przygotowani przez Pana Dominika. Wszystkim zaangażowanym w inaugurację nowego roku szkolnego uczniom serdecznie dziękujemy. Tradycyjnie o przygotowanie sali gimnastycznej zadbali, niezawodni Pracownicy Obsługi, którym także pięknie dziękujemy.

Naszym Uczniom w rozpoczynającym się roku szkolnym życzymy samych sukcesów; aby zdobyta wiedza umożliwiała wam osiąganie kolejnych sukcesów w następnych etapach edukacji, a Szkoła była dla Was tym miejscem, do którego z chęcią będziecie wracać.

Powiązane wpisy