AKTUALNOŚCI RAJDY ROWEROWE

Rajd rowerowy po Mogielnicy

Korzystając z uroków pięknej wrześniowej pogody wybraliśmy się na kolejny rajd rowerowy, połączony z rozgrywkami sportowymi. Uroki Mogielnicy są niezaprzeczalne, a połączone z czynnym spędzaniem wolnego czasu na świeżym powietrzu są idealnym rozwiązaniem na niedzielne przedpołudnie.

Bardzo nas cieszy, że systematycznie powiększa się nasza rowerowa grupa, a jej uczestniczy regularnie dopytują o kolejne rajdy. W takiej sytuacji pozostaje nam liczyć jedynie na uroki polskiej złotej jesieni, które pozwolą nam kontynuować wspólne wypady jeszcze w tym roku kalendarzowym.

Niedzielny rajd rozpoczęliśmy od akcentów historycznych związanych z krótką, aczkolwiek ciekawą historią Mogielnicy. Wybraliśmy się pod pomnik znajdujący się tuż obok szkoły na którym widniej napis „W 50 rocznicę sołectwa Mogielnica społeczeństwo wsi”. Jest to tradycyjne miejsce naszych corocznych straży honorowych organizowanych z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Niezwykle ważne w dzisiejszych czasach jest pielęgnowanie lokalnego patriotyzmu, które objawia się zamiłowaniem do swojej „Małej Ojczyzny”.

W kontynuacji rajdu udaliśmy się pod stadion „Gromu” Mogielnica, by tu  uczestniczyć w rozgrywkach sportowych na miejscowym stadionie. Co ciekawe trudny podjazd pod stadion najszybciej pokonała Kasia, co pokazuje że panie odgrywają w grupie coraz większą rolę. Niezmordowani uczniowie poprzez swoje zaangażowanie w rozgrywkach udowodnili, że warto łączyć obie formy aktywności. Wychodzimy z założenia że każdy uczestnik naszych wspólnych spotkań, powinien znaleźć podczas ich trwania coś  dla siebie. Szerokie uśmiechy uczestników rajdów są najlepszą motywacją do organizacji kolejnych wspólnych spotykań. Zapraszamy  wszystkich niezdecydowanych.

Powiązane wpisy