AKTUALNOŚCI Patron

Uroczyste świętowanie

 Szesnasty października to szczególny dzień dla wszystkich osób należących do wielkiej wspólnoty jaką jest Szkoła im. Jana Pawła II w Mogielnicy. Obchodziliśmy w tym dniu 3 ważne uroczystości, które zostały pięknie połączone w jedno święto. Tegoroczne uroczystości rozpoczęliśmy Mszą Św., którą odprawił ks. Proboszcz Stanisław Zimny. Następnie już w szkole uczennice klasy VI Julia Konopka, Natalia Warzocha oraz Joanna Wilczyńska z lekkością słowa, przeprowadziły nas przez ten pasaż wydarzeń.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Zuzanna Rak wyrecytowała piękny wiersz, dziękując tym samym wszystkim nauczycielom za trud i pracę, ale także za okazane ciepło i serce w wielu sytuacjach w szkole. Najlepszym nauczycielem jakiego wszyscy mieliśmy był św. Jan Paweł II, dlatego pod tablicą upamiętniającą Naszego Patrona Szkoły razem z ks. Proboszczem Stanisławem Zimnym, Radnym Ryszardem Mirowskim oraz Panem Dyrektorem i delegacją klas zapaliliśmy znicz, aby oddać wyraz szacunku i przypomnieć sobie Jego naukę.

„Musicie wymagać od siebie, choćby inni od was nie wymagali” powiedział kiedyś Jan Paweł II do młodzieży słuchającej Jego kazania. Uczniowie klasy 7 i 8 wzięli sobie do serca słowa Papieża Polaka i razem w ciszy i skupieniu za pomocą gestów wyrażonych w pantomimie zatytułowanej „Człowiek Modlitwy” przedstawili losy Karola Wojtyły od urodzenia, aż po cierpienie i śmierć. Zaprezentowana  sztuka była bardzo wymowna, wszyscy oglądali z zaciekawieniem i nie jednej osobie łza zakręciła się  w oku. Gromkie brawa dla młodych artystów były nagrodą za wysiłek włożony w przygotowania. Rozproszeniem zadumy jaka została w naszych sercach po obejrzanej pantomimie zajęli się uczniowie, którzy głośno i z życiem zaśpiewali kilka piosenek o Papieżu i Jego mieście Wadowicach.

Św. Jan Paweł II zawsze cieszył się obecnością dzieci, tak i my cieszymy się, że w tym szczególnym dniu przyjęliśmy do naszej szkolnej wspólnoty 13 nowych uczniów. Dawid, Kacper, Karolina, Maja, Milena, Natalia, Łucja, Aleksandra, Oskar, Nikola, Maja, Julia i Antoni okazali się wspaniałymi tropicielami wiedzy. Odkrywali tajniki matematyki, języka ojczystego i  języka angielskiego. Odwiedzili obce kraje i okazali się super sportowcami, a kiedy złożyli ślubowanie Pan Dyrektor pasował ich na pierwszoklasistów i obdarował szarfą z logo naszej szkoły, aby czuli się pełnowartościowymi uczniami naszej placówki. Dumni i szczęśliwi po burzliwej sesji zdjęciowej razem z Panią wychowawczynią i rodzicami udali się do sali na zasłużony poczęstunek. W tym dniu szarfy z logo szkoły otrzymali również uczniowie, którzy dołączyli do naszego szkolnego grona początkiem września – Kacper Pociask z kl. II oraz Maksymilian Kasperkiewicz i Jan Witek z kl. V.

Wszyscy obecni na uroczystości otrzymali przygotowane wcześniej cytaty św. Jana Pawła II, abyśmy na nowo karmili się Jego słowem. Podzielę się cytatem jaki otrzymałam, bo jest on wspaniałym podsumowaniem tego dnia „ Bogatym nie jest ten kto posiada, ale ten kto daje” (św. JP II). Dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do tak wspaniale przeżytego święta składam serdeczne podziękowania, za to, że potraficie DAWAĆ :)

Powiązane wpisy