AKTUALNOŚCI KONKURSY

W świecie poezji i pieśni Karola Wojtyły

2 kwietnia br., w XIV rocznicę śmierci Jana Pawła II, w bibliotece w Mogielnicy odbył się I Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem: W świecie poezji i pieśni Karola Wojtyły.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów wielu szkół, choć trzeba przyznać, że poezja Ojca Świętego nie jest łatwa i prosta. Tak o niej mówiono: Siła jego poezji tkwi w treści. To jest trudna poezja. I w osobliwej muzyce. Karol Wojtyła miał swój styl.

Komisja konkursowa w składzie: Magdalena Szuba, Antoni Ziobro i Czesław Drąg, z wielką przyjemnością wysłuchała 66 uczestników, którzy wystąpili w dwóch kategoriach wiekowych. Szanowne jury nie miało łatwego zadania, bo wielu uczestników przejawiało duży talent recytatorski, a brano pod uwagę: właściwy dobór materiału, zrozumienie tekstu oraz właściwe użycie znaków interpunkcyjnych. Po uwzględnieniu powyższych kryteriów wyłoniono 16 laureatów.

Szkoła w Mogielnicy zajęła I miejsce dzięki interpretacji wiersza zaprezentowanego przez uczennicę kl.III Maję Raszewską oraz II miejsce dzięki talentowi recytatorskiemu Wioletty Deszczak. W kategorii-poezja śpiewana, I miejsce zostało wywalczone przez Kingę Szalachę.

Serdecznie gratulujemy naszym trzem uczennicom: Blance Burtan, Aldonie Bastrzyk i Zuzannie Baran, które zostały wyróżnione spośród wielu uczestników. Dziewczynki wykazały się dużą wrażliwością, dojrzałością  i ekspresją twórczą. Brawo !!!

Galeria


 

Powiązane wpisy