AKTUALNOŚCI KONKURSY Patron

I Gminny Konkurs Literacki „Ojcze Święty, piszę do Ciebie ten list…”

W 14. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II w Środowiskowym Domu Społecznym w Mogielnicy odbyła się uroczysta gala podsumowująca I Gminny Konkurs Literacki „Ojcze Święty, piszę do Ciebie ten list…”. Konkurs zorganizowany został przez Szkołę Podstawową w Mogielnicy, a jego adresatami byli wszyscy uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Boguchwała. Celem konkursu było kultywowanie pamięci o św. Janie Pawle II – patronie szkoły w Mogielnicy,  upowszechnianie nauki głoszonej przez papieża Polaka, pobudzanie młodych ludzi do refleksji związanej z pielęgnowaniem wartości chrześcijańskich oraz kształcenie umiejętności tworzenia wypowiedzi argumentacyjnej.

Konkurs został zorganizowany w 40. rocznicę  I pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski i spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Do jury konkursowego wpłynęło ponad pięćdziesiąt listów.

Uczniowie wykazali się dużą znajomością nauk Papieża Polaka oraz krytycyzmem i wnikliwością obserwacji współczesnej Polski. Z prac emanowała miłość i szacunek do Adresata. Jurorzy mieli bardzo trudne zadanie ale po długich debatach udało wyłonić się najlepszych. Oto oni:

 

KATEGORIA I – kl. I-III

 

I miejsce – Adam Sokołowski wraz z rodzicami – SP Lutoryż

                                  

II miejsce – Piotr Pałka wraz z Rodzicami – SP Kielanówka oraz Oliwia Hudzik wraz z rodzciami – SP  Zgłobień

 

III miejsce – Oliwia Kutowicz wraz z rodzicami  – SP Lutoryż

 

KATEGORIA II – kl. IV-VIII (listy pisane w szkole)

 

I miejsce – Karol Bobowski  kl. VIII – SP Mogielnica  oraz Elżbieta Pączek kl. VIII – SP Lutoryż

 

II miejsce – Julia Konopka kl. VI  – SP Mogielnica oraz Marta Zacios – SP Zgłobień

 

III miejsce – Anita Stasiowska kl. VIII  – SP Lutoryż

 

KATEGORIA III – kl. IV- VIII – (listy pisane w domu)

 

I miejsce – Paweł Piątek  kl. VI – SP Kielanówka

 

II miejsce – Justyna Noga  kl. VII – SP Niechobrz 2 oraz Karol Kraśnianin  kl. IV – SP Kielanówka

 

III miejsce – Jakub Książek  kl. V  – SP Racławówka

 

Wzruszającym momentem podczas rozdania nagród i dyplomów było odczytanie najlepszych listów. Słuchając młodych autorów można było poczuć się naprawdę blisko św. Jana Pawła II.

Organizatorzy konkursu pragną w tym miejscu pogratulować zwycięzcom oraz podziękować za podjęcie się trudu napisania listów wszystkim uczestnikom oraz ich rodzicom, a także nauczycielom – opiekunom merytorycznym.

Powiązane wpisy