AKTUALNOŚCI WYCIECZKI EDUKACYJNE

Nasi uczniowie uczestnikami 21. Pikniku Olimpijskiego w Warszawie

25. maja w warszawskim Parku „Kępa Potocka” odbył się 21. Piknik Olimpijski, od lat największe przedsięwzięcie sportowo – rekreacyjne w kraju. W tym roku liczba osób, która wzięła udział w imprezie zorganizowanej przez Polski Komitet Olimpijski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki szacowana jest na blisko 30 tysięcy osób.

W tym święcie amatorskiego sportu udział wzięła grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mogielnicy. Wycieczka do Warszawy była dla młodych zawodników nagrodą ale też kolejnym etapem rywalizacji w Szkolnej Lidze RUGBY TAG bowiem kilka dni wcześniej pod opieką swojego trenera i zarazem prowadzącego treningi w szkole pana Łukasza Godka, w jednej z kategorii wiekowych zostali zwycięzcami zawodów na szczeblu wojewódzkim.

Uczniowie z Mogielnicy oprócz możliwości rywalizacji sportowej z najlepszymi szkolnymi drużynami RUGBY TAG z kraju, m.in. z Łodzi, Częstochowy, Grudziądza, Białegostoku czy Olsztyna, mogli wziąć udział w wielu sportowo – rekreacyjnych atrakcjach.

Dla licznie przybyłych gości polskie związki sportowe i inne organizacje sportowo – turystyczne przygotowały ponad 40 stanowisk, w każdym „zakątku” parku odbywały się rozmaite konkursy, gry i zabawy, a polscy medaliści olimpijscy w specjalnie przygotowanym ogródku pozowali do wspólnych zdjęć i rozdawali pracowicie autografy.

Powiązane wpisy