AKTUALNOŚCI WSPÓŁPRACA PARTNERSKA

Z angielskim w przyszłość

W dniach 29-31 maj uczniowie ze szkół z Mogielnicy i Racławówki wyjechali na wycieczkę do Zakladnej Skoly Lucna we Vranovie. Był to wyjątkowy wyjazd, bo tym razem ukierunkowany na wspólną naukę języka angielskiego przy integracji z uczniami ze Słowacji. Nasi uczniowie uczestniczyli we wspólnych lekcjach angielskiego ze Słowakami na różnych poziomach, bo od klasy 6 do 9.

W pierwszy dzień zwiedzaliśmy Vranov – piekne małe miasteczko, a podczas spacerów mieliśmy Only English Hour – czyli godzinę porozumiewania się wyłącznie w języku angielskim. Wieczorem było coś dla ciała czyli gry sportowe. Trochę piłki nożnej, koszykówki, ale również nie zabrakło rywalizacji w bieganiu drużyn na czas i zapisywaniu zdań w języku angielskim. Emocji było naprawdę sporo.

Drugi dzień rozpoczęliśmy lekcjami angielskiego w Zakladnej Skole. Było to niezwykłe doświadczenie usłyszeć inny akcent i poznać nowych ludzi i ich kulturę. Uczestniczyliśmy czynnie w trzech lekcjach, a czwarta to lekcja wychowania fizycznego, która zrobiła na nas duże wrażenie. Byliśmy tylko obserwatorami jak wygląda lekcja WF w klasie sportowej, ale wszystkie informacje i objaśnienia były kierowane do nas w języku angielskim, co pozwoliło kontynuować praktykę językową. Popołudniem zwiedzaliśmy Koszyce, drugie największe miasto Słowacji, z pięknym rynkiem i zabytkowymi budowlami, oczywiście była również okazja do zrobienia małych zakupów J. Wieczorem zacieśniliśmy nasze relacje z nowo poznaną słowacką młodzieżą podczas dyskoteki. Znalazł się również czas na stworzenie prac plastycznych na temat „ Jak język angielski przydaje się w życiu?”, a swoje pomysły uczniowie zawarli w komiksach.

W ostatni dzień uczestniczyliśmy w warsztatach o życiu i  pracy Andy Warhol`a, gdyż w szkole we Vranovie odbywała się wystawa prac uczniów o twórczości tego artysty. Następnie zrobiliśmy roszady i ja poszłam pouczyć klasę 9, a nasi uczniowie dostali panią Andreę, efekt znakomity i wszyscy zadowoleni. Niestety po obiedzie czas się było zbierać do domu, ale uczniowie pełni wrażeń i nowych doświadczeń. Cytując Julię Konopkę, która powiedziała „Przyzwyczaiłam się do angielskiego, mogłabym już mówić po angielsku” można śmiało stwierdzić, że była to dobra inicjatywa i inwestycja w przyszłość naszych uczniów.

fotorelacja dostępna na szkolnym FB

Powiązane wpisy