AKTUALNOŚCI ZS "STRZELEC"

Z miłości do patriotyzmu – spotkanie z przedstawicielami ZS „Strzelec”

Z inicjatywy Pana Dyrektora Łukasza Bubicza doszło w naszej Szkole do spotkania z przedstawicielami  ZS „Strzelec”. Związek Strzelecki należy do organizacji proobronnych i społeczno-wychowawczych. Odegrał ogromnie ważną rolę w przygotowaniach do odzyskania Niepodległości jeszcze przed Wielką Wojną 1914-18, potem w Legionach i Polskiej Organizacji Wojskowej. Lata 1939-89 ze zrozumiałych względów stanowią przerwę w jego działalności. Przełom 1989 r. przyniósł Związkowi odrodzenie. Powstało kilka ogólnopolskich organizacji strzeleckich, nawiązujących do tradycji lat 1910-1918, jak i II Rzeczypospolitej.

Członkowie ZS „Strzelec” podczas spotkania przedstawili zakres swojej działalności, omówili strukturę organizacyjną Związku, aby na koniec skierować do naszych Uczniów propozycję współdziałania. Zamiarem władz samorządowych, naszej Placówki oraz Związku Strzeleckiego jest nawiązanie bliskiej współpracy, w wyniku której w Szkole powstanie pluton „Strzelca”. Już dziś serdecznie zachęcamy wszystkich Uczniów do czynnego włączenia się w struktury tej organizacji.  Zakładane powstanie formacji byłoby ukoronowaniem pięknej patriotycznej karty historii, jaką od lat pisze nasza Szkoła.

 

Powiązane wpisy