AKTUALNOŚCI Patron

Janie Pawle II, pamiętamy!

18 maja 2020 r. przypada 100. rocznica urodzin naszego rodaka Karola Wojtyły, który znany jest całemu światu jako papież Jan Paweł II. To szczególna okazja do upamiętnienia tej wyjątkowej postaci. Mimo upływu lat Papież jest nam wciąż bardzo bliski, a większość z nas ma wiele wspomnień i osobistych doświadczeń związanych z życiem i posługiwaniem Świętego Papieża. Był wrażliwym i mądrym człowiekiem, który rozumiał ludzi i ich problemy. W Polsce zawsze był oczekiwany jak ojciec w rodzinnym domu. Jesteśmy dumni, że uczymy się w szkole Jego imienia. Aby uczcić pamięć o Wielkim, Świętym Polaku i Patronie naszej szkoły, uczniowie z klas I-III zaangażowali się w projekt:

„ŚWIĘTUJ Z NAMI 100. URODZINY PATRONA NASZEJ SZKOŁY”

Wypełniając zadania zawarte w projekcie wykonywali:

1. Ozdobne kartki do św. Jana Pawła II, w których pisali swoje słowa płynące z głębi serca,  prośby, podziękowania, przemyślenia… związane z osobą Jana Pawła II.

2. Zakładki do książki, zawierające cytaty – słowa św. Jana Pawła II oraz ozdobne elementy graficzne.

3. Tworzyli zadania dla innych wymyślając krzyżówki, rebusy, zagadki o Janie Pawle II.

4. Przypomnieli sobie biografię Ojca św. oglądając prezentacje multimedialne, audycje TV dla dzieci, czytając książkę Joanny Krzyżanek pt. “Jan Paweł II, czyli jak Karolek został papieżem”.

5. Mogli też wspólnie z rodzicami włączyć się w działania proponowane przez episkopat Polski “Wspomnienie o Janie Pawle II”.

Ostatnim zadaniem był  „Kuferek dobrych uczynków” czyli zebranie 100 dobrych uczynków na 100 – lecie urodzin Jana Pawła II. Nasi uczniowie dali radę! Czynili dobre uczynki z radością, pamiętając o Janie Pawle II i sprawiali, aby inni mogli się cieszyć z niesionej pomocy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii pięknych, niezwykłych prac, a wszystkim uczniom oraz ich rodzicom, którzy wspierali nas  i  pomagali w wykonaniu zadań  serdecznie dziękujemy.

 

Powiązane wpisy