AKTUALNOŚCI KONKURSY SUKCESY

PIX PROGRAMMING CHALLENGE 2020

Pix Programming Challenge 2020 to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Jest organizowany w 5 krajach europejskich, oraz w Indiach i Nigerii. Przeprowadzany jest za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie.

Do półfinału zakwalifikowali się:

Grupa wiekowa SKILLED ( 3479 uczestników)
1.Franciszek Bogacz klasa  8
2.Aldona Bastrzyk klasa 6

Gratulujemy Aldonie i Franiowi.

P.S. Warto dodać, że uczniowie naszej szkoły od marca 2019 roku (czyli od chwili powstania aplikacji Pixblocks) do nauki programowania wykorzystują właśnie aplikację Pixblocks, która łączy programowanie wizualne i programowanie tekstowe w języku Python (aplikacja została opracowana przez zespół specjalistów pod kierunkiem doktora Krzysztofa Krzywdzińskiego z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu).
Za nasze działania otrzymaliśmy tytuł
Szkoła Mistrzów Programowania.

Loading

Powiązane wpisy