AKTUALNOŚCI NOWOCZESNA EDUKACJA

CODE WEEK 2021 NASZE POMYSŁY I REALIZACJE

Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom. Dołącz do miliona organizatorów i uczestników. Inspiruj rozwój kodowania, myślenia obliczeniowego, by rozwijać nowe pomysły i wprowadzać innowacje na przyszłość.

W ramach CODE WEEK 2021 uczniowie naszej szkoły realizowali cztery działania:
1.Pythonowe bazgroły?-Jestem na tak!
Uczniowie klas 6-7 programowali w języku Python, wykorzystując nowoczesne i przyjazne środowisko do pisania kodu Python’a – Mu-Editor https://codewith.mu/.
Kilka przykładów prac uczniów:

 

2.Pixblocks- nowe wyzwania!
https://pixblocks.com/product/pixblocks/

Programowanie może być ulubioną aktywnością młodego człowieka, a jest wiele powodów, dla których warto, aby tak było. PixBlocks,  to bezpłatna aplikacja edukacyjna, pomagająca postawić dzieciom i młodzieży pierwsze kroki w programowaniu. Program w ciekawy, przystępny i efektywny sposób łączy naukę kodowania z zabawą. Przyjazny interfejs PixBlocks zachęca do pracy z zawartymi w nim narzędziami.

Warto przypomnieć, że uczniowie naszej szkoły od marca 2019 roku (czyli od chwili powstania aplikacji Pixblocks) do nauki programowania wykorzystują właśnie aplikację Pixblocks, która łączy programowanie wizualne i programowanie tekstowe w języku Python (aplikacja została opracowana przez zespół specjalistów pod kierunkiem doktora Krzysztofa Krzywdzińskiego z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu).

Co roku, uczniowie naszej szkoły, z sukcesami, biorą udział w międzynarodowym konkursie Pix Programming Challenge. Za nasze działania otrzymaliśmy tytuł Szkoła Mistrzów Programowania.
Zapraszam na stronę
https://matematykaprzyjazna.pl/category/informatyka-k-6-7/

3.Robot Photon- odkrywca młodych geniuszy.

4. Programowanie w HTML – to jest TO!

Loading

Powiązane wpisy