AKTUALNOŚCI PROJEKTY EDUKACYJNE

Eksperymentalne lekcje z wykorzystaniem Wirtualnego Laboratorium Chemicznego

W miniony piątek w naszej placówce we wszystkich klasach na drugim etapie edukacyjnym przeprowadzono eksperymentalne i autorskie lekcje z wykorzystaniem niedawno zakupionego Wirtualnego Laboratorium Chemicznego.

„Empiriusz” to mobilne, samodzielne urządzenie z wbudowanym komputerem, wysuwanym panelem z profesjonalnymi goglami VR wraz z kontrolerami oraz ekranem dotykowym do obsługi urządzenia. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii oraz bardzo dobrej grafice jest doskonałym cyfrowym odwzorowaniem laboratorium chemicznego, w pełni wyposażonym w odczynniki chemiczne, szkło laboratoryjne i sprzęt dodatkowy. Uczniowie przeprowadzają więc wybrane doświadczenia w sposób bezpieczny, a pozostali uczestnicy zajęć obserwują ich przebieg na monitorze interaktywnym, ucząc się w ten sposób formułować obserwacje i wnioski.

Zakup Wirtualnego Laboratorium Chemicznego „Empiriusz” wraz z dotykowym monitorem interaktywnym został zrealizowany w ramach rządowego projektu „Laboratoria Przyszłości”.

W ten sposób nasza szkoła stała się jedną z nielicznych placówek oświatowych w kraju posiadających tego typu najnowocześniejsze urządzenie na europejskim rynku edukacyjnym.

Powiązane wpisy