AKTUALNOŚCI

Maj – miesiącem patriotycznym

W miesiącu maju zaplanowaliśmy szereg działań mających na celu propagowanie szeroko pojętego patriotyzmu oraz miłości do tzw. „Małej Ojczyzny”.

Klasa szósta wybrała się na marsz pieszy po Mogielnicy by raz jeszcze przypomnieć sobie historię miejscowości oraz postaci z nią związanych. Podróż rozpoczęliśmy od  przypomnienie osoby Patrona Szkoły – Ojca Świętego Jana Pawła II.

Na krótko zatrzymaliśmy się obok pomnika znajdującego się w pobliżu szkoły, by zapalić symboliczne znicze i porozmawiać o wartościach patriotycznych w życiu młodego człowieka.

Na cmentarzu parafialnym odwiedziliśmy mogiły Stanisława Justkowskiego – dobroczyńcy Parafii oraz Pani Danuty Dziubek – wieloletniej pracownicy Szkoły.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się obok kościoła parafialnego by poznać historię parafii i ponownie zwrócić uwagę na akcenty patriotyczne pięknie wyeksponowane przy świątyni.

Na koniec wspólnego podróżowania na grupę czekała miła niespodzianka – gościem klasy szóstej była Pani Maria Niedziałek – Sołtys wsi Mogielnica. Serdecznie dziękujemy za spotkanie.

Zajęcia świetlicowe dla młodszych klas zostały poświęcone w tym dniu tematyce patriotyzmu oraz znaczenia symboli narodowych. Ich efektem były piękne prace o tematyce patriotycznej.

 

 

Powiązane wpisy