AKTUALNOŚCI

Mali czytelnicy – to my

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika jest w naszej szkole wieloletnią tradycją. Celem tego wydarzenia jest zachęcanie dzieci do częstych odwiedzin biblioteki, korzystania z jej zasobów, doskonalenia umiejętności czytelniczych oraz rozwijania pasji literackich.

W tym roku oficjalne przyjęcie najmłodszych w poczet czytelników poprzedziła lekcja biblioteczna, na którą 10 maja  zaprosiła uczniów bibliotekarka, pani Anna Grzebyk. W czasie spotkania dzieci  poznały  podstawowe funkcje biblioteki oraz zasady korzystania z czytelni i wypożyczalni. Z zainteresowaniem przeglądały zbiory biblioteki i zapoznały się z nowościami wydawniczymi, dedykowanymi dla ich wieku. Było to bardzo interesujące i inspirujące spotkanie, które jeszcze bardziej podsyciło chęć stania się pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki.

Oficjalnego przyjęcia pierwszaków w grono czytelników dokonała 17 maja pani dyrektor Gminnej Biblioteki w Boguchwale pani Anna Wolska.  Uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, a następnie  poprzez  symboliczne dotknięcie prawego ramienia wyjątkowym wydaniem baśni, zostali pasowani na czytelników. Na zakończenie uroczystości każde dziecko otrzymało książeczkę oraz pamiątkowy dyplom przypominający o tym wydarzeniu. Dumni i rozpromienieni uczniowie obiecali, że będą  częstymi gośćmi w bibliotece.

Oby dotrzymali słowa, a czytelniczy zapał nigdy im nie minął. Niech czytanie książek towarzyszy im przez całe życie, stając się nawykiem, modą i formą relaksu.

 

 

 

Powiązane wpisy