AKTUALNOŚCI PROJEKTY EDUKACYJNE SUKCESY

Wyjątkowa lekcja samorządności

20 czerwca grupa naszych uczniów wraz z dyrektorem placówki Łukaszem Bubiczem uczestniczyła w nietypowej wycieczce pn. lekcja samorządności.

Pierwszym punktem programu było spotkanie w Urzędzie Miejskim z Burmistrzem Boguchwały oraz Radnym Rady Miejskiej w Boguchwale Antonim Ziobrą. W trakcie wizyty uczniowie usłyszeli o funkcjonowaniu samorządu oraz realizowanych przez gminę zadaniach, w tym tych z zakresu oświaty. Była też możliwość rozmowy z panem Burmistrzem, wymiany poglądów oraz zadania pytań, które jak było można się spodziewać, dotyczyły głównie szkoły w Mogielnicy.

Następnym punktem programu była wizyta w Ratuszu oraz udział w Sesji Rady Miasta Rzeszowa. Z uczniami spotkali się m.in. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, Wice Przewodniczący Rady Miasta Mirosław Kwaśniak oraz Radni Witold i Robert Walawender. Dla uczestników wycieczki była to „duża dawka” wiedzy o społeczeństwie, podczas której zapoznali się z pracą Prezydenta oraz Radnych Miasta Rzeszowa.

Dodatkową atrakcją dla naszych uczniów była możliwość zwiedzenia Ratusza, zdjęcia z wieloma osobami znanymi dotychczas z mediów oraz pamiątkowe dyplomy podpisane przez wszystkich uczestników tej wyjątkowej lekcji samorządności.

Powiązane wpisy