AKTUALNOŚCI PROJEKTY EDUKACYJNE

Projekt ministerialny „Szkoła Pamięta” realizowany w społeczności szkolnej

Nasza Szkoła po raz kolejny włączyła się w projekt ministerialny „Szkoła pamięta”. Jego celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności.

Uczniowie klasy VIII  wybrali się na miejscowy cmentarz parafialny by oddać cześć, tym którzy wpłynęli na losy całej miejscowości, jak i społeczności szkolnej.

Klasa  siódma i szósta przypomniały sobie historię miejscowości oraz ważne postacie mające wpływ na jej funkcjonowanie. Obie klasy poznały także działania 39 Placówki AK podczas  II wojny światowej. Na koniec zajęć uczniowie obejrzeli film „Gmina Boguchwała z powietrza. Książka – Historia Szkoły Podstawowej w Mogielnicy”.

W kontynuacji działań w ramach projektu  uczniowie klasy siódmej wybrali się na spacer po Mogielnicy. Najpierw zatrzymaliśmy się obok pamiątkowego pomnika znajdującego się obok szkoły. Tutaj uczniowie wysłuchali historię miejscowości oraz poznali krótkie życiorysy postaci zasłużonych dla Mogielnicy. Następnie młodzież odwiedziła cmentarz parafiany. Zatrzymaliśmy się  obok mogiły Pana Stanisława Justkowskiego – dobroczyńcy parafii mogielnickiej. Będąc na cmentarzu odwiedziliśmy także mogiłę Pani Danuty Dziubek – wieloletniej pracownicy szkoły.

Powiązane wpisy