AKTUALNOŚCI PROJEKTY EDUKACYJNE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

Innowacyjne zajęcia z Robotyki i Druku 3D

Uczniowie naszej szkoły w tym roku mają możliwość udziału w dodatkowych, cyklicznych zajęciach z Robotyki oraz Druku 3D. Podczas tych pierwszych uczniowie konstruują własne roboty oraz programują je w ten sposób, aby wykonywały określone czynności. Robotyka łączy ze sobą rozwijanie umiejętności programowania, konstruowania, a także takie dziedziny jak automatyka, mechanika i informatyka. Na zajęciach uczniowie uczą się logicznego myślenia oraz dostrzegają zależności między poszczególnymi działaniami zapisanymi w formie algorytmu. Robotyka to jednocześnie forma działania, podczas której uczniowie uczą się współdziałania w zespole, świetnie się przy tym bawiąc. Podczas zajęć korzystają z klocków LEGO MINDSTORMS EV3 oraz specjalnie przygotowanych scenariuszy. Dotychczas mieli już okazję skonstruować pierwsze maszyny, a także stoczyć pierwsze pojedynki robotów. Poznali również zasadę budowy i funkcjonowania podnośnika oraz robota sprzątającego.

Umiejętność drukowania 3D stało się cennym narzędziem w środowisku nauki. Jest więc niezwykle istotnym, aby uczniowie już na początku nauki rozwijali w sobie technologiczne myślenie i umiejętności. W związku z tym, od września w naszej szkole prowadzone są również zajęcia z Druku 3D. Uczestniczą w nich chętni uczniowie klas 1-5. Na zajęciach jest wykorzystywana drukarka Ultimaker oraz pozyskana z Programu Laboratoria Przyszłości Omni 200. W celu przygotowania projektu do wydruku dzieci i młodzież pracują w środowisku graficznym Tinkercad. Uczniowie mogą poszczycić się pierwszymi samodzielnie zaprojektowanymi i wykonanymi wydrukami – breloczkami do kluczy.

#LaboratoriaPrzyszłości #Robotyka

 

 

 

Powiązane wpisy