AKTUALNOŚCI

Coraz bliżej święta

Boże Narodzenie to czas niezwykły – wypełniony rodzinnym ciepłem i bliskością, aromatami świeżo ściętej choinki i smakowitych potraw. Pragniemy, by były to magiczne, pełne wzruszenia chwile.

Święta i ich wyjątkową, niepowtarzalną atmosferę kochamy wszyscy. Świąteczny nastrój towarzyszy nam już wraz z nadejściem zimy. I choć pogoda za oknami nas nie rozpieszcza, jest szaro i ponuro, to w naszych sercach robi się wyjątkowo ciepło – wszak wiemy, że nadchodzi najpiękniejszy czas – magiczne Święta Bożego Narodzenia.

Święta Bożego Narodzenia to doskonała okazja, aby choć na chwilę zapomnieć o przytłaczających nas problemach, odpocząć od ciągłego pośpiechu i zabiegania i pomyśleć co zrobić, by więcej czasu poświęcić tym, których najbardziej kochamy.

Podczas świątecznych przygotowań najwięcej radości dają wspólnie podjęte działania, które konsolidują grupę. Zieleń bożonarodzeniowego drzewka jest symbolem nadziei i narodzin, a sama choinka symbolizuje życie i odrodzenie. Swoistą symbolikę przypisuje również różnego rodzaju choinkowym ozdobom – przykładowo łańcuch jest symbolem rodzinnych więzi, a światełka w pewnym sensie wskazują drogę i odstraszają złe moce.

Uczniowie klasy ósmej w piątkowy poranek, postanowili udekorować swoją salę. W ruch poszły różnorakie ozdoby i światełka. Z każdej strony słychać były podpowiedzi i sugestie. Tego poranka nikt nie próżnował, wykazując pełne zaangażowanie w wspólne dzieło. Odtąd ilekroć spojrzymy na to piękne kolorowe drzewko, które przyozdabia naszą salę będziemy mogli poczuć magię Bożonarodzeniowych Świąt.

 

Powiązane wpisy