AKTUALNOŚCI

Mogielnickie kolędowanie… po raz piąty

W miniony piątek w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i NMP Matki Kościoła w Mogielnicy zorganizowany został wyjątkowy środowiskowy wieczór kolęd pt. „Mogielnickie kolędowanie … po raz piąty”.

W wieczornym koncercie kolęd wystąpili przedstawiciele i reprezentanci Gminnej Orkiestry Dętej z Mogielnicy, Chóru „Gaudium”, Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotniczej Straży Pożarnej, Klubu Sportowego „Grom”, Szkółki Piłkarskiej „Gromiki”, Scholi Dziecięcej „Promyczki Boże”, Szkoły Podstawowej im. JP II w Mogielnicy oraz Sołtys Sołectwa Maria Niedziałek wraz z Radnym Rady Miejskiej w Boguchwale Antonim Ziobro.

Program uroczystości był bardzo napięty. Łącznie zaprezentowano aż 20 kolęd i pastorałek. Występy były serdecznie przyjmowane i gromko nagradzane brawami przez licznie zgromadzoną publiczność oraz parafian, którzy włączali się również do wspólnego śpiewania.

                           

„Mogielnickie kolędowanie” to środowiskowy wieczór kolęd, w którym corocznie uczestniczą przedstawiciele i reprezentanci różnych instytucji, stowarzyszeń, grup i podmiotów funkcjonujących na terenie Mogielnicy. Wydarzenie to zostało zainicjowane w 2015r. przez dyrektora szkoły Łukasza Bubicza i zapisało się na stałe w kalendarzu corocznych imprez szkolnych. Cieszy się dużą popularnością w środowisku lokalnym i nie tylko.
W tym roku kolędowanie wyjątkowo odbyło się w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i NMP Matki Kościoła w Mogielnicy i było prawdziwą ucztą dla ucha, serca i ducha.

Zdjęcia/Album: Piotr Szczepanik

    

    

    

Powiązane wpisy