AKTUALNOŚCI INNOWACJE PEDAGOGICZNE PROJEKTY EDUKACYJNE

Bierzemy udział w projekcie „Lekcja:Enter.zip!”

„Lekcja:Enter.zip!” to projekt edukacyjny, którego celem jest podniesienie kompetencji cyfrowych nauczycieli i zwiększenie udziału technologii informacyjno-komunikacyjnych w procesie dydaktycznym. Jednym z kluczowych założeń przedsięwzięcia jest także przygotowanie pedagogów do tworzenia własnych i korzystania z różnego rodzaju e-materiałów.

W ramach tego projektu prowadzone są szkolenia dla nauczycieli, mające na celu zmianę sposobu dotychczasowego prowadzenia lekcji poprzez pokazanie im korzyści z wykorzystywania narzędzi cyfrowych, TIK i aktywizujących metod nauczania.

Aktualnie trwają szkolenia dziesięciu naszych Nauczycieli. Wszyscy odbędą łącznie osiemnaście godzin dydaktycznych szkolenia organizowanego w formie: on-line, w czasie rzeczywistym oraz pracy własnej na platformie projektu. W ten sposób poszerzą swoją wiedzę na temat różnorodnych e-narzędzi do uatrakcyjnienia lekcji oraz zyskają umiejętność tworzenia cyfrowych materiałów dostosowanych do potrzeb uczniów i nowe narzędzia do aktywizacji grupy.

 

Powiązane wpisy