AKTUALNOŚCI WYCIECZKI EDUKACYJNE

Z kulturą wysoką za pan brat

27.03 przypada Międzynarodowy Dzień Teatru. Dwa dni później uczniowie z klas IV i V wybrali się do rodzimego  Teatru Maska na spektakl pt. Zaginiony świat.

Sztuka stworzona na motywach powieści Arthura Conana Doyle’a w reżyserii Grzegorza Grecasa ukazywała historię pewnej naukowej ekspedycji. Przypominała o tym, jak ważną rolę w życiu dziecka pełni ojciec, a także to, że warto być uczciwym i otwartym na innych. Przyjaciół bowiem można spotkać wszędzie, nawet tam, gdzie zupełnie byśmy się tego nie spodziewali.

Kontakt ze sztuką wysoką to wedle mojego przekonania jeden z ważniejszych punktów na drodze kształtowania u młodego człowieka  świadomego uczestnictwa w życiu kulturalnym. I wcale nie chodzi o to, by nakłaniać do zachwytu i uwielbienia… raczej o testowanie i rozpoznawanie apetytu na odbiór sztuki. Tylko bowiem zakosztowawszy relacji: widz-aktor, można się będzie przekonać, czy pozostanie ona z nami na dłużej, czy da nam to, czego szukamy w kontakcie z artystą…

Warto być i uczestniczyć, by móc zabrać głos w dyskusji. I sprawdzić właśnie, czy sztuka teatralna daje nam TO COŚ, co sprawia, że znów chcemy wrócić po więcej.

 

Powiązane wpisy