AKTUALNOŚCI PROJEKTY EDUKACYJNE

Gofry na mikołajki? Dlaczego nie?!

W tym roku uczniowie klasy IIB postanowili uczcić mikołajki w nieco inny niż tradycyjny sposób. Zamiast wręczać prezenty oraz ich oczekiwać, podarowali sobie coś znacznie cenniejszego – radosne chwile spędzone podczas wspólnego przygotowywania gofrów.

Ze względów organizacyjnych musieliśmy przenieść świętowanie ze środy na piątek, aczkolwiek słodkie przysmaki wynagrodziły nam dwa dni oczekiwania.

Dzieci podzieliły się na trzy pięcioosobowe zespoły. Każdy z nich przygotował porcję ciasta, które następnie zaczęliśmy wypiekać w trzech gofrownicach. Chrupiące gofry każdy mógł udekorować według własnego pomysłu – ulubionymi owocami, bitą śmietaną, cukrem pudrem, czy kolorową posypką. Pojawiły się także gofry z nutellą – przepyszne!!

Jednak nie moglibyśmy skosztować tych smakołyków, gdyby nie umiejętne czytanie przepisu (właściwa kolejność dodawania) oraz prawidłowe ważenie i odmierzanie składników (przy niewielkiej pomocy dorosłych). Uczniowie z niezwykłym skupieniem i zaangażowaniem posługiwali się wagą i mikserem. Ostrożnie korzystali z rozgrzanych gofrownic.

Podczas zajęć dzieci nie tylko nauczyły się przygotowywać prosty deser, ale także doskonaliły umiejętność pracy zespołowej. A że współpraca wyszła im doskonale, to i gofrów upiekliśmy tyle, że postanowiliśmy się nimi podzielić. W końcu świętowaliśmy mikołajki – dzień, w którym nawet mały upominek, jeśli dawany szczerze, ma ogromne znaczenie.

 

Powiązane wpisy