AKTUALNOŚCI

Zakończenie roku szkolnego i pożegnanie klasy Ósmej

21 czerwca 2024 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024. Mszę świętą, poprzedzającą uroczystości szkolne, sprawował proboszcz ks. Krzysztof Budzyń. Po nabożeństwie udaliśmy się do szkoły, gdzie na sali gimnastycznej wśród zgromadzonych uczniów, nauczycieli i rodziców, a także gości pożegnaliśmy klasę ósmą. Dyrektor szkoły wręczył dyplomy 'Złotej Dziesiątce’ czyli uczniom z najwyższą średnią ocen, dyplomy za wzorową frekwencję oraz uczniom wyróżnionym świadectwami z paskiem. Uhonorowani zostali także członkowie samorządu szkolnego i pocztu sztandarowego. Po oficjalnych uroczystościach, uczniowie wraz z wychowawcami przeszli do sal lekcyjnych, gdzie rozdane zostały świadectwa, pozostałe dyplomy i karty rowerowe.

Na koniec tego wpisu zwracam się do absolwentów naszej szkoły słowami papieża Franciszka: „Nie dajcie sobie odebrać pragnienia tworzenia rzeczy wielkich i trwałych”. Do tych słów dodałabym jeszcze od siebie przymiotnik 'pięknych’, abyście uwierzyli w siebie i w swoje możliwości, abyście tworzyli rzeczy wielkie, trwałe i piękne, bo wiem, że macie ogromny potencjał!

Żegnając się z Państwem tym ostatnim wpisem, pragnę podziękować za cztery lata współpracy. Pozwolę sobie w sercu zabrać ze sobą obraz uśmiechów uczniów szkoły w Mogielnicy, dobre wspomnienia oraz parę numerów telefonów moich koleżanek z pracy – rozmowy z Wami były dla mnie zawsze ważne.

Z uszanowaniem,

Anna Bęben

 

Powiązane wpisy