Wydarzenia

Uroczystość Jubileuszu 10 -lecia nadania Szkole Podstawowej w Mogielnicy imienia Jana Pawła II

W dniu 16 października w Szkole Podstawowej w Mogielnicy odbyła się uroczystość 10 – lecia nadania jej imienia Wielkiego Polaka – Jana Pawła II. Mottem przewodnim tego 10 – lecia stało się hasło tamtej uroczystości – „Nie bój sie, nie lękaj. Wypłyń na głębię!” Słowa naszego Patrona stały się formą motywacji do wytrwałej, ciężkiej pracy wszystkich, którzy byli i są związani z tą Placówką. Każdy jej sukces stał się wymownym dowodem tego, że słowa te trafiły do naszych serc i stały się drogowskazem naszych działań.


tv 3

 


Akademię poprzedziły żmudne, wielotygodniowe przygotowania. Wielokrotnie zmieniała się koncepcja tego projektu, dodawane były kolejne elementy, a wszystko po to, aby jak najtrafniej oddać atmosferę tego podniosłego wydarzenia.

Szczególne podziękowania należą sie w tym miejscu Panu Dyrektorowi Łukaszowi Bubiczowi, czuwającemu nad całością projektu oraz księdzu Mariuszowi Godkowi, który nie tylko dbał o oprawę muzyczno – techniczną imprezy, ale także zarażał wszystkich swoim spokojem i optymizmem.

Uroczystość 10 – lecia rozpoczęła się od mszy świętej, której punktem kulminacyjnym stało się niezwykle obrazowe kazanie księdza Mariusza Mika. Proboszcz parafii w Boguchwale poruszył tematykę wartości, które powinny być nie tylko drogowskazem w naszym życiu, ale jednocześnie zaprzeczeniem „nierealnego świata ułudy”, w którym czasami funkcjonujemy. Po przejściu w uroczystym pochodzie do szkoły, odbyło się przywitanie zaproszonych gości oraz złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową poświęconą Patronowi Szkoły.


IMG_7795

 


Kolejnym elementem uroczystości był program słowno – muzyczny ku czci Jana Pawła II. Kajetan Ożóg z wykorzystaniem elementów prezentacji przedstawił życiorys Ojca Świętego. Urozmaiceniem jego wystąpienia stał sie niezwykle barwny występ dzieci z klasy II i III, którzy zaprezentowali dwa utwory muzyczne: „Kochamy Cię Janie Pawle” oraz „Święty uśmiechnięty”. Następnie zaprezentowany został program autorski oparty w głównej mierze na twórczości Jana Pawła II. Jego zwieńczeniem stał się film przybliżający niezwykły pontyfikat Papieża.

W drugiej części akademii zgromadzone osoby mogły spotkać się z zaproszonymi gośćmi. Najpierw wysłuchaliśmy recitalu Pana Daniela Korczykowskiego – poety i kilkukrotnego uczestnika programu „Jaka to melodia”. Pan Daniel nie tylko uraczył nas piękną poezją, czy anegdotami o Janie Pawle II, ale poprzez uzdolnienia manualne (wykonywane z baloników zwierzęta) ożywił szczególnie najmłodszą część widowni.
Po występie Pana Korczykowskiego, wysłuchaliśmy wzruszającego świadectwa Pana Jacka Wrony. Pan Jacek podzielił się z nami spostrzeżeniami dotyczącymi uzdrowienia jego córki Glorii Marii za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Historia córki Glorii Marii została włączona do grona cudów będących dowodami na świętość Papieża. Na cześć św. Jana Pawła II rodzice cudownie uzdrowionego dziecka napisali książkę „Świadectwo Glorii Marii”. Jej kanwę stanowi dziennik Mamy Glorii, w którym zapisywała refleksje i modlitwy kierowane do Ojca Świętego.

Zwieńczeniem spotkania stały się przemówienia zaproszonych gości, podziękowania Pana Dyrektora oraz wręczenie upominków dla osób wspierających nas podczas przygotowań tej akademii. Ostatnim akordem uroczystości stało się przyznaniem Pani Alicji Słysz honorowego tytułu „Przyjaciela Szkoły”, oraz przekazanie na ręce Pana Łukasza Bubicza życzeń oraz upominku z okazji zbliżających sie imienin.


55

 


Wszyscy zgromadzenie na uroczystości mogli podziwiać prace plastyczne obrazujące pontyfikat Jana Pawła II , kroniki szkoły oraz liczne fotografie      pokazujące życie naszej Placówki. Po zakończeniu części artystycznej i złożeniu wpisu w przygotowanej na tą okazji kronice zaproszeni goście udali się na degustacje kremówki papieskiej, aby tam podzielić się swoimi wrażeniami nie tylko z tego dnia, ale i całego dziesięciolecia pracy Szkoły.


IMG_7744

 


W imieniu swoim, jako koordynatora projektu pragnę serdecznie podziękować za pomoc w organizacji tej uroczystości: Panu Dyrektorowi, Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom Obsługi, Radzie Rodziców, Proboszczom z Mogielnicy i Boguchwały oraz zaproszonym gościom.


Tekst: Łukasz Gajdek
fot. Piotr Szczepanik, TV Boguchwała, SP Mogielnica


GALERIA ZDJĘĆ

Powiązane wpisy