AKTUALNOŚCI

Mogielnickie Kolędowanie

W ubiegły piątek w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mogielnicy zorganizowany został środowiskowy wieczór kolęd. Na wspólne spotkanie pod tytułem „Mogielnickie kolędowanie” przybyli mieszkańcy Mogielnicy, rodzice i uczniowie oraz wszyscy zaproszeni goście.
Program uroczystości był bardzo napięty bowiem przygotowano 26 kolęd. Na początku spotkania rozbrzmiały dźwięki najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Mogielnicy, którzy zaprezentowali się licznie zgromadzonej publiczności w pięciu występach.
Następnie na scenie wystąpili: uczeń klasy pierwszej Wiktor Rozborski we wspólnym występie z babcią, schola dziecięca „Promyczki Boże”, miejscowy młodzieżowy zespół muzyczny, chór „Gaudium” wspomagany przez chór „Deo Gloria”, Koło Gospodyń Wiejskich, radny Pan Ryszard Mirowski, przedstawiciele LKS „Grom” Mogielnica, druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej, przewodniczący rady rodziców Pan Rafał Rojowski oraz nauczyciele i pracownicy szkoły.
Pogodny i uroczysty nastrój udzielił się całej publiczności, która ostatni występ nauczycieli nagrodziła na stojąco gromkimi brawami. Goście opuszczali mury szkolne z poczuciem, że byli świadkami wzruszającej uroczystości, integrującej środowisko lokalne oraz kultywującej przepiękną świąteczną tradycję.

Na koniec przewodnicząca Rady Sołeckiej Pani Maria Niedziałek podziękowała za organizację uroczystości pracownikom szkoły oraz Panu dyrektorowi Łukaszowi Bubiczowi, który następnie obiecał, że „Mogielnickie kolędowanie” na stałe zapisze się w kalendarzu corocznych imprez szkolnych.

W tym miejscu organizatorzy pragną podziękować wszystkim występującym oraz obecnym na wieczorze kolęd za przyjęcie zaproszenia oraz stworzenie niepowtarzalnej atmosfery wspólnej kolędy.

Powiązane wpisy