AKTUALNOŚCI

Spotkanie z zespołem „Naukowy Zawrót Głowy”

W czwartek 14.01.2016 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mogielnicy ponownie zagościł zespół „Naukowy Zawrót Głowy” w ramach realizowanego w szkole cyklu zajęć innowacyjnego projektu edukacyjnego „Spotkania młodych inżynierów”.

W ramach projektu, w oparciu o światowej sławy zestawy dydaktyczne firmy LEGO Education, uczniowie poznają najnowsze rozwiązania technologiczne stosowane w konstrukcji robotów oraz nabywają doświadczenie w programowaniu i budowaniu różnych konstrukcji.

W ubiegły czwartek dzięki zestawom LEGO Education – „Maszyny, mechanizmy i zasilanie” – uczniowie mieli możliwość zapoznania się z działaniem różnych rodzajów przekładni znanych z życia codziennego. Wykonując zadania, projekty i eksperymenty mogli poczuć się jak młodzi naukowcy, przy okazji rozwijając swoją wiedzę fizyczną, techniczną i matematyczną oraz umiejętności inżynierskie. Uczniowie byli bardzo zainteresowani rozwiązaniami jakie dają przekładnie. Dopytywali z ciekawością jak działają i jakie mają możliwości zastosowania. Zajęcia poza wiedzą mechaniczną pozwoliły na rozwój zdolności manualnych oraz wyobraźni przestrzennej.

Ufamy, że dzięki odpowiedniemu zaprezentowaniu nauk ścisłych już w tak młodym wieku, nasi uczniowie, w dorosłym już życiu wybiorą wyższe uczelnie techniczne, aby zgłębiać swoją wiedzę i zdobywać wykształcenie na kierunkach technicznych.

Powiązane wpisy