AKTUALNOŚCI KONKURSY SUKCESY

MATEMATYKA? – JESTEM NA TAK!

W naszej szkole jest wielu uczniów matematycznie zakręconych. Matematyka jest ich pasją! Lubią rozwiązywać zadania, mierzyć się w konkursach, olimpiadach i zawodach. Pozytywna rywalizacja z rówieśnikami dodaje im skrzydeł i pozwala wszechstronnie się rozwijać.

Udział w konkursach stwarza uczniom możliwości rozwoju ich zainteresowań, pobudza aktywność umysłową, wyobraźnię, fantazję, motywuje do wykorzystania swoich zainteresowań i uzdolnień w dalszej pracy. Przyzwyczajanie uczniów do samodzielnego rozwiązywania problemów, z wykorzystaniem posiadanej wiedzy, doskonalenie koncentracji uwagi, kształcenie pomysłowości, krytycyzmu, szybkości podejmowania decyzji, rozbudzanie ciekawości poznawczej, twórczego działania i samodzielności pozwala na rozwój i odnajdywanie swojego miejsca we współczesnej rzeczywistości.

W tym roku nasi uczniowie brali udział w wielu konkursach matematycznych. Oto kilka z nich: Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Pangea, Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny, Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia, Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotów Ścisłych Sowa Matematyczna, Ogólnopolski Konkurs Triathlon Matematyczny i Gminny Konkurs Potyczki z Matematyką.

Kajetan ODSC01699żóg jest naszym orłem matematycznym!
Zajął III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia i XXVII miejsce w Międzynarodowy Konkursie Matematycznym Pangea. Cieszymy się z jego sukcesów!!! To pierwszy taki sukces w konkursie międzynarodowym w naszej szkole.

Uczniowie Maciej Mróz, Kacper Szczepanik i Dominik Janda wywalczyli III miejsce w Gminnym Konkursie Potyczki z Matematyką.

Wszystkim uczniom, którzy brali udział w konkursach dziękujemy i życzymy nowych sukcesów następnym roku.

P.S. Czekamy jeszcze na wyniki z Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny.
Informacja z ostatniej chwili:) Tymek Pytko, Kacper Szczepanik i Kajetan Ożóg otrzymali wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur!!!

13 maja w piątek :-) uczniowie piszą Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Cyrkiel. Liczymy na nowe sukcesy!

Loading

Powiązane wpisy