AKTUALNOŚCI PROJEKTY EDUKACYJNE

Ostatnie spotkanie z Politechniką Rzeszowską

W ubiegły wtorek studenci Koła Naukowego Elektroniki i Technologii Informacyjnych działający przy Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej przeprowadzili w naszej szkole pokazy z robotyki.  Zajęcia opierały się głównie o bardzo użyteczne zestawy Lego Mindstorms, czyli klocki programowalne, posiadające czujniki i silniki które mogą wykonywać konkretne zadania oraz reagować na otoczenie bądź ludzi. Wszyscy uczestniczący w spotkaniu uczniowie zostali zaznajomieni z różnymi czujnikami, np. czujnikiem koloru, podczerwieni czy akcelerometrem – bazując na robotach w większości własnej konstrukcji jak i przytaczając przykłady wykorzystania tych czujników w różnych urządzeniach. Na koniec spotkania, każdy podchodząc do robotów mógł w pewien rozrywkowy sposób wejść z nimi w interakcje. Było to dla wszystkich bardzo ciekawe doświadczenie.

Kolejne przygody naszych uczniów z Politechniką Rzeszowską w ramach innowacyjnego projektu „spotkania młodych inżynierów” już w następnym roku szkolnym. Zapraszamy.

 

Powiązane wpisy