AKTUALNOŚCI

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Zgodnie z tradycją i w tym roku szóstoklasiści wraz z zaproszonymi kolegami z klasy V oraz zeszłorocznymi absolwentami bawili się na ostatniej szkolnej imprezie zwanej komersem. Natomiast w piątek w czasie uroczystości zakończenia roku szkolnego zostali oficjalnie pożegnani i po raz ostatni przemierzyli szkolne korytarze.

Przed środowym komersem sala gimnastyczna została pięknie przystrojona i podzielona na dwie części: jadalną oraz taneczną. Efekt końcowy zasługiwał na uznanie dzięki ochoczej pracy uczniów z klas V i VI, którzy nie szczędzili energii na przygotowania do ostatniej tegorocznej dyskoteki. Zabawa rozpoczęła się o 18:00 od krótkiego powitania skierowanego do uczniów i rodziców przez dyrektora szkoły oraz kilku ciepłych słów od wychowawczyni klasy VI i księdza M. Godka. Najstarsi uczniowie przygotowali wraz z kolegami z klasy V repertuar muzyczny, a także zaproponowali kilka zabaw mających na celu integrację bawiących się. Wielkie emocje wywołały: Balonowe wyzwania, Taniec ślepców, Randka w ciemno, Oddaj głos na króla i królową oraz Mam chusteczkę haftowaną. W tym roku impreza zakończyła się krótko po godzinie 22:00, a szóstoklasiści uzyskali zgodę dyrektora szkoły na odnowienie dawnej szkolnej tradycji i spędzili pozostałą część nocy w swojej sali lekcyjnej wraz z wychowawczynią, dojadając przygotowane przez rodziców smakołyki, oglądając film i ciesząc się ostatnimi wspólnie spędzonymi chwilami.

W piątek już w zupełnie odmiennym nastroju spotkali się w kościele, aby zakończyć wraz z pozostałymi uczniami rok szkolny. Po mszy świętej wraz z rodzicami oraz nauczycielami udali się do szkoły, by uczestniczyć w uroczystości zakończenia roku szkolnego. Części oficjalna i artystyczna przebiegały w atmosferze powagi i refleksji, ponieważ poprzedniego dnia dotarła do nas smutna wieść o śmierci jednej z nauczycielek- Pani Lidii Flinty.  Na początku spotkania nastąpiło powitanie zgromadzonych przez dyrektora szkoły, a później swoje cenzurki, efekt całorocznej pracy, odebrali uczniowie najstarszej klasy, stając się wraz z tą chwilą absolwentami naszej szkoły. Następnie wyświetlono prezentację pożegnalną dla klasy VI, w której można było prześledzić najciekawsze szkolne wspomnienia uczniów z ostatnich sześciu lat utrwalone na fotografiach. Chwilę później absolwenci wystawili przygotowaną wraz z wychowawczynią etiudę teatralną zadedykowaną Pani Lidii Flincie, z przesłaniem kończącym występ zawartym w słowach ks. Jana Twardowskiego: Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą. Chwilę potem wspólnie przekazali na ręce dyrektora szkoły pamiątkowe tablo. Kolejnym punktem programu był akcent pożegnalny przygotowany przez klasę V wraz z wychowawczynią, panią M. Bardzik. Była to prezentacja z drogowskazami życiowymi zawartymi w kilku ważkich słowach skierowana do starszych kolegów, a także pamiątkowe prezenty, które wszystkich bardzo ucieszyły.

Po zakończeniu części artystycznej dyrektor szkoły wręczył świadectwa szkolne oraz nagrody książkowe za osiągnięcia naukowe pozostałym uczniom, a na koniec uroczystości poprosił wszystkich zebranych o uczczenie minutą ciszy zmarłej nauczycielki.

Uczniowie z klas I do V rozeszli się do domów i rozpoczęli upragnione wakacje, a szóstoklasiści wraz z rodzicami i nauczycielami usiedli chwilę wspólnie w swojej sali, by ostatni raz powspominać lata spędzone w mogielnickiej podstawówce.

20160622_215728

20160615_083801

20160622_230001

20160622_221109

20160622_220213

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Powiązane wpisy