AKTUALNOŚCI WYCIECZKI EDUKACYJNE

Warsztaty wakacyjne

               W lipcu zorganizowane zostały warsztaty wakacyjne dla uczniów naszej szkoły. Dzięki staraniom dyrektora szkoły oraz lokalnej Rady Sołeckiej zajęcia były dla uczestników bezpłatne. Warto zauważyć ponadto że udział w nich wzięli uczniowie innych szkół: Kuba, Mateusz i Szymon.

            W ramach warsztatów uczniowie brali udział w wielu atrakcyjnych wyjazdach. Już pierwszy tydzień zaczął się od wizyty w kinie „Zorza” połączonej z warsztatami filmowymi. W drugim dniu rzeszowskich podbojów dzieci odwiedziły Muzeum Dobranocek i Trasę Podziemną rzeszowskiego rynku.

Niezwykle atrakcyjnie rozpoczął się drugi tydzień, bo od wyjazdu do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Jest to kompleks obiektów przybliżających kulturę Lasowiaków i Rzeszowiaków z przełomu XIX i XX wieku. W tym samym tygodniu odbyła się ponadto wycieczka edukacyjna do „Rancza Pstrągowa” gdzie uczestnicy mieli m.in. możliwość karmienia oswojonych zwierząt w mini zoo (daniele, lamy, konie, itd.).

            W trakcie trwania warsztatów nie mogło oczywiście zabraknąć działań przybliżających „Małą Ojczyznę”. W tym celu uczestnicy wybrali się na dwa rajdy piesze do Boguchwały i Niechobrza. W trakcie ich trwania uczniowie poznali historię obu miejscowości, lokalne tradycje, obiekty kultury materialnej oraz postacie, które w znaczący sposób wpłynęły na ich rozwój.

            Uzupełnieniem działań historyczno – krajoznawczych były formy rekreacyjno – sportowe. Wśród nich można wymienić: pobyt na basenie w Boguchwale, rozgrywki na ternie „Orlika” w Boguchwale, zabawy na terenie boiska sportowego „Grom Mogielnica”,  czy wizyta w ośrodku Kobakówka.

            Za nami wiele wspaniałych przygód. Dziękujemy za wspólnie spędzone chwile i zapraszamy w przyszłym roku!! Wszystkim małym i dużym życzymy miłego wypoczynku!! Do zobaczenia!!

DSC02374DSC02362DSC02393DSC02398

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

DSC02426

DSC02420

Powiązane wpisy