AKTUALNOŚCI PROJEKTY EDUKACYJNE

Insta.Ling – skuteczna nauka języka angielskiego

 W bieżącym roku szkolnym na lekcjach j. angielskiego w naszej placówce została wprowadzona e-platforma Insta.Ling . Program ten w postaci quizu służy do nauki i utrwalania nowych słówek oraz do kontroli systematyczności i sprawdzania postępów uczniów.

Przyswajanie słownictwa jest podstawowym elementem nauki każdego języka obcego. Dla wielu uczniów jest to najtrudniejszy element nauki, ponieważ wymaga żmudnej pracy i pochłania najwięcej czasu.
Aplikacja Insta.Ling powstała jako odpowiedź na potrzebę efektywnej i bezwysiłkowej nauki słówek. Jej podstawowym założeniem jest skłonienie uczniów do krótkiej, kilku – bądź kilkunastominutowej, ale systematycznej codziennej pracy.
Uczeń kilka razy w tygodniu loguje się do e-platformy Insta.Ling za pomocą loginu i hasła i wykonuje powtórkę około 20 słówek, co średnio zajmuje od 5 do 8 minut, dzięki czemu unika się monotonii i znużenia ucznia. Dodatkowo można posłuchać wymowy każdego słowa, przygotowanej przez profesjonalnego lektora. Po każdej wykonanej sesji uczeń dostaje raport z systematyczności i postępów pracy, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia.

Uczniowie wykonujący systematycznie ćwiczenia na platformie, już po pierwszym miesiącu nauki poprawili pisownię, wymowę, szybkość przypominania sobie słownictwa z poprzednich lekcji, a także nabrali większej pewności siebie. Wdrożenie nowej metody ułatwiło sprawdzanie systematyczności uczenia się, a także stopniowania poziomu trudności zadań. Istotną korzyścią ze stosowania Insta.Ling dla nauczyciela jest łatwość śledzenia postępów uczniów. Dzięki generowanym raportom  można bezbłędnie określić, którzy z uczniów pracują systematycznie, a którzy zostawiają wszystko na ostatnią chwilę. Można również określić, czy słabszy uczeń nie radzi sobie mimo systematycznej pracy, czy też jego problemy wynikają z niechęci do nauki bądź lenistwa. Insta.Ling pomaga również w wystawieniu uczniowi bardzo dokładnej i zindywidualizowanej oceny.

 Warto nadmienić, że jesteśmy jedną z pierwszych szkół, która wdraża ten system i już możemy powiedzieć o dużym zaangażowaniu i nakładzie pracy uczniów. Uczestnictwo w Programie Insta.Ling daje możliwość bezpłatnego  dostępu do systemu dla nauczyciela, uczniów i rodziców.

 Gratulujemy wszystkim uczniom odwagi we wdrażaniu nowości i życzymy wytrwałości i efektów w nauczaniu języka dzięki e-platformie Insta.Ling!

3124

Powiązane wpisy