AKTUALNOŚCI WYCIECZKI EDUKACYJNE

Mikołajkowa wycieczka do Warszawy

Na grudzień zaplanowaliśmy wycieczkę do Warszawy. Mimo mroźnej pogody zaplanowane atrakcje miały nam zrekompensować pogodowe mankamenty. We wczesnych godzinach rannych wsiedliśmy do autokaru by ruszyć w podróż do stolicy naszego kraj. Pierwszą atrakcją było Centrum Naukowe Kopernik.

Centrum jest tak skonstruowane aby zapewnić wszystkim odwiedzającym różnorakie atrakcje, trafić w nawet najwybredniejsze gusta odbiorców. Eksperymenty naukowe, zjawiska fizyczne i chemiczne, planetarium, zagadki zmuszające do logicznego myślenia, a przede wszystkim dobra zabawa z dużą dawką humoru to esencja pobytu w Koperniku.

Pokrzepieni ciepłym posiłkiem wybraliśmy się do Muzeum Wojska Polskiego. Muzeum powstało 22 kwietnia 1920 roku, dekretem Naczelnego Wodza, Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. Jego organizatorem i pierwszym dyrektorem był płk Bronisław Gembarzewski. W chwili obecnej w zbiorach muzealnych znajduje się ponad 250 tysięcy eksponatów. Zbiory wciąż powiększają się o nowe zakupy oraz liczne dary. Zgromadzone eksponaty prezentowane są w salach ekspozycji stałej i na licznych wystawach czasowych. Szczególnie dla chłopców Muzeum zapewne było sporą atrakcją. Przeszliśmy począwszy od eksponatów związanych z epoką średniowiecza i nowożytnością, poprzez wystawę dotyczącą I wojny światowej, a skończyliśmy na bardzo bogatej ekspozycji z okresu II wojny światowej.

Zaspokoiwszy militarną ciekawość ruszyliśmy w kierunku Stadionu Narodowego. Obiekt powstał w latach 2008 – 2011 w niecce byłego Stadionu Dziesięciolecia przed Mistrzostwami Europy UEFA Euro 2012. Jego oficjalne otwarcie nastąpiło 29 stycznia 2012 roku. Mimo półmroku PGE Narodowy zrobił na nas duże wrażenie.


Napięty program, wypełniony ciekawymi atrakcjami okazał się zapewne nie tylko fascynującą lekcją poglądową, ale i porcją dobrej zabawy w fajnym towarzystwie.

Powiązane wpisy