AKTUALNOŚCI KONKURSY PROJEKTY EDUKACYJNE SUKCESY

Konkurs Super Kahoot Test rozstrzygnięty! Kacper i Kamil najlepsi!!!

Przekonać – nieprzekonanych.
Zainteresować – niezainteresowanych.
Przekonanym i zainteresowanym dodać skrzydeł.

Podsumowaniem projektu edukacyjnego Matematyka przyjazna? Jestem na tak! realizowanego w naszej szkole od 15 września 2016r. do 31 stycznia 201r. był konkurs na najlepszy test utworzony na platformie KAHOOT. Nasi uczniowie przygotowali ponad 100 testów, które utworzyły Matematyczną Bazę Wiedzy. Można ją będzie wykorzystywać do nauki i zabawy nie tylko w szkole. W pracę zaangażowali się również bardzo młodzi specjaliści od nowych technologii, co dobrze wróży na przyszłość.

Test Kamila Angowskiego i Kacpra Szczepanika okazał się najlepszy i uzyskał tytuł Super Kahoot Test.
II miejsce zdobyły ex aequo testy Natalii Warzochy i Olgi Rojowskiej
Test przygotowany przez Oliwię Gubernat i Olgę Musiał zajął III miejsce.

Autorom nagrodzonych testów gratulujemy i bardzo się cieszymy z ich sukcesu. Wysoki poziom nagrodzonych i wyróżnionych kahootów świadczy o talentach i umiejętnościach matematyczno-informatycznych naszych uczniów. Serdecznie dziękujemy członkom jury konkursu: pani dr inż. Lidii Ożóg, panu dr inż. Grzegorzowi Piątkowskiemu i panu mgr Rafałowi Rojowskiemu MBA.

Nagrody dla zwycięzców ufundowali: mFundacja, Stowarzyszenie PROGRES i dyrektor szkoły.

Podsumowując projekt edukacyjny Matematyka przyjazna? Jestem na TAK! warto przypomnieć najważniejsze cele, które towarzyszyły nam podczas realizacji naszych działań:

Im wcześniej tym lepiej!
Matematykę trzeba oswajać już od najmłodszych lat. Każde dziecko rodzi się z talentem matematycznym, który należy systematycznie rozwijać.

Przez zabawę do rozwiązywania trudnych problemów matematycznych!
Nawet najtrudniejsze zadania podane w ciekawej formie, z zastosowaniem akceptowanych przez dzieci narzędzi TIK, będzie dla nich wyzwaniem a nie kolejną nudną lekcją matmy.

Idźmy z duchem czasu!
W procesie nauczania współczesnego ucznia powinno stosować się nowoczesne metody wspierane technikami informacyjno-komunikacyjnymi, którymi na co dzień posługują się nasi uczniowie, które dają ogromne możliwości tworzenia ciekawych i motywujących do kreatywnego myślenia zajęć.

Razem możemy więcej, lepiej, piękniej!
Tylko współpraca nauczyciel-rodzic-uczeń pozwoli na osiągnięcie pozytywnej motywacji w procesie uczenia się.

W naszej szkole platformy edukacyjne są efektywnie wykorzystywane już od kilku lat. Zachęcamy wszystkich do korzystania z naszych pomysłów i dobrych praktyk, które systematycznie zamieszczamy na:
blogu projektu: matematykaprzyjaznajestemnatak.blogspot.com
blogu matematycznym: matematykatojestto.blogspot.com
blogu o programowaniu: programowaniejestemnatak.blogspot.com/

Powiązane wpisy