AKTUALNOŚCI

Patriotyczny wtorek

 Za nami kolejny pracowity dzień w cyklu przygotowań do obchodów stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Rozpoczęliśmy go od podsumowania wewnątrzszkolnego konkursu na prezentację dotyczącą setnej rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Poziom prac był niezwykle wysoki, dlatego wyróżnieni zostali wszyscy uczestnicy konkursu (Aldona Bastrzyk, Kacper Krajewski, Bartosz Raszewski, Krzysztof Nowak i Katarzyna Rozborska). Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i piękne prezentacje multimedialne.

 W drugiej części dnia naszą Szkołę odwiedzili przedstawiciele paramilitarnej organizacji „Strzelec”, by spotkać się z uczniami klasy siódmej i ósmej. Związek Strzelecki należy do organizacji proobronnych i społeczno-wychowawczych. W historii naszego kraju odegrał on ważną rolę w procesie odzyskiwania upragnionej niepodległości. Dziś „Strzelec” jest strukturą krzewiącą patriotyzm i odpowiednie postawy wśród dorastającej młodzieży. Poprzez aktywny proces  szkoleniowy organizacja ta przygotowuje młodych ludzi do pracy w służbach mundurowych.

Spotkanie miało na celu uświadomienie uczniom najstarszych klas w naszej Szkole zakresu działań „Strzelca”. Prezentacja materiałów szkoleniowych zapewne stała się zachętą do czynnego udziału w zajęciach tej organizacji.

Wszystkich ciekawych, chcących spróbować swoich sił w „Strzelcu” zapraszamy na spotkanie organizacyjne w SP w Boguchwale, które odbędzie się w najbliższy czwartek o godzinie 16.00.

Powiązane wpisy