AKTUALNOŚCI

Uroczystość setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości

 13. listopada obchodziliśmy w naszej szkole najważniejsze polskie Święto Narodowe, związane z odzyskaniem niepodległości po 123 latach zaborów.
Do tego wyjątkowego dnia przygotowywaliśmy się już od dawna. Uroczysta inauguracja szkolnych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęła się od przemówienia pana Dyrektora, a następnie w podniosły nastrój wprowadziło nas przedstawienie przygotowane przez uczniów klas V-VIII. Występ, prezentacje poetyckie, taneczne i wokalne, głęboko poruszyły serca słuchaczy oraz przeniosły nas w czasy, w których Polacy podążali drogą ku niepodległości. Ujęcie trudnych losów Polski i jej ostatecznego triumfu wywarło na wszystkich duże wrażenie i skłoniło do refleksji na temat trudnych dziejów naszej Ojczyzny. Gromkie brawa i prośby o bis wywołał taniec z flagami uczennic klasy V, w pięknych biało – czerwonych strojach .

Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: rodzice, ks Proboszcz, przedstawiciele władz samorządowych oraz Związek Strzelecki „Strzelec”, który na koniec przedstawienia zaprezentował swoje umiejętności, wzbudzając tym samym pośród zgromadzonych uznanie i podziw.

Z pewnością wszystkie wydarzenia, które odbyły się w naszej szkole dla uczczenia 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości były pięknym świadectwem naszego patriotyzmu oraz podziękowaniem dla pokolenia, które kiedyś walczyło o to, byśmy dziś mogli cieszyć się z Niepodległej Polski.

 

 

 

 

 

 

* pełna fotorelacja dostępna na profilu szkoły na facebooku

Powiązane wpisy