AKTUALNOŚCI KONKURSY

Wiersze dla Ojczyzny

      W dniu 9 listopada 2018 roku odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej dla klas 1-3 pod hasłem „Jestem Polakiem i jestem z tego dumny”. Zorganizowany został w związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem konkursu była popularyzacja literatury patriotycznej, upowszechnianie poezji polskich poetów oraz rozwijanie wrażliwości poetyckiej wśród dzieci. Uczniowie recytując wiersze powiedzieli nam o trudnych dziejach Polski, miłości do Ojczyzny, przypomnieli bohaterskie postawy oraz uwrażliwili na piękno ojczystej przyrody. Z dużym zaangażowaniem i przejęciem recytowali przygotowane utwory.  Spotkanie dostarczyło nam wielu wzruszeń. Rangę świętowania podkreślały szarfy, stroje galowe oraz wykonane przez dzieci flagi i kotyliony w barwach biało-czerwonych.

 Jury wyłoniło zwycięzców według następujących kryteriów: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, wyrazistość mówienia, tempo, interpretacja oraz ogólny wyraz artystyczny. Ocena była zadaniem trudnym ze względu na wysoki i wyrównany poziom deklamacji. Nagrody otrzymali:

Dawid Błażej  kl.1

Milena Bochnak kl.2

Maja Raszewska kl.3

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni brawami, słowami pochwały, otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Dziękujemy uczniom za piękną recytację poezji patriotycznej, której przygotowanie nie należy do łatwych. Wykonawcom serdecznie gratulujemy!

 

Powiązane wpisy